20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZAPROSZENIE] Koncert i marszobieg z okazji zbliżającej się 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Popularne

spot_img

Z okazji zbliżającej się 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach zaprasza  31 lipca o godz. 19.44 (plener MOK, ul. Radomska)  na koncert oraz marszobieg.

Koncert zespołu „Kontrast’ będzie składał się z utworów o tematyce patriotycznej.

– Jak co roku nasze miasto aktywnie włącza się w coroczne obchody ważnego wydarzenia jakimi niewątpliwie jest rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Na 78. już rocznicę w niedzielę 31 lipca o symbolicznej godzinie 19.44 Miejski Ośrodek Kultury wraz grupą biegową Run Team przygotowuje wydarzenie kulturalno-sportowe. W części kulturalnej pieśni patriotyczne z tamtego okresu wykona Stowarzyszenie Seniorów Kontrast pod kierunkiem Pani Ireny Nalewajko. – zaprasza przewodniczący Komisji Kultury i jeden z organizatorów wydarzenia, radny Kamil Panufnik.

fot.archiwum/Kamil Panufnik

Po koncercie, ok godz. 20.20 Stowarzyszenie Run Team Pionki zaprasza na III Pionkowski Marszobieg Powstania Warszawskiego (nocny bieg na dystansie 5 km dla mężczyzn i 3 km dla kobiet, nocny marsz na dystansie 1944 m). Zapisy w  dniu imprezy od godz. 19.15 przed budynkiem Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach (ul. Radomska 1), liczba miejsc ograniczona, więcej informacji pod numerem telefonu 509 221 435.

– W części sportowej znajdzie się II Nocny (a III w ogóle ) Marszobieg pamięci Powstania Warszawskiego ,który podobnie jak w zeszłym roku odbędzie się poprzez Park Miejski przy Al. Jana Pawła II oraz poprzez pionkowskie Błonia. Zapraszamy wszystkich chętnych mieszkańców do udziału w tym ważnym patriotycznym wydarzeniu – dodaje radny Panufnik

Wydarzenia objęte są patronatem honorowym Burmistrza Miasta Pionki.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Stowarzyszenie Run Team Pionki. Regulamin oraz oświadczenia dostępne są na stronie: www.mok.pionki.pl

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content