31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Gmina Pionki. Ten dom zmienił się nie do poznania. Pani Ania wraz z dziećmi zamieszka w godnych warunkach

Popularne

spot_img

W maleńkim zrujnowanym, 100-letnim domu w niewielkiej wsi Kamyk, w gminie Pionki, mieszkała 51-letnia Pani Ania wraz z trójką dzieci, synem i dwoma córkami. Sołtys wsi Zalesie/Kamyk Monika Jeleń na przełomie listopada/grudnia postanowiła zorganizować zbiórkę na rzecz odbudowy ich domu. W pomoc zaangażowało się wielu ludzi. Pomogły także lokalne firmy i instytucje. Dom zmienił się dziś nie do poznania. Zobaczcie sami.

Jak podkreślała sołtys wsi Kamyk Monika Jeleń, cel był jeden – pomóc godnie żyć potrzebującej rodzinie. Pani Ania od wielu lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Kobieta utrzymuje rodzinę z niewielkiej renty i nie jest w stanie samodzielnie zapewnić rodzinie godnych warunków życia, nie wspominając o jakiejkolwiek poprawie warunków mieszkaniowych. Dzieci podejmują się dodatkowej pracy, wspomagając mamę, ale jednak i to nie wystarcza, by zapewnić lepszy byt całej rodzinie.

Inicjatorka odbudowy domu – sołtys wsi Zalesie/Kamyk Monika Jeleń wraz z Panią Anią oraz jej dziećmi.

W domu wszystko było w opłakanym stanie. Okna były nieszczelne, ściany nieocieplone, popękany dach, elektryka stwarzająca zagrożenie czy brak toalety to była ich smutna codzienność. Rozpadająca się kuchnia kaflowa, która w zimie służyła jako dodatkowe źródło ciepła stanowiła olbrzymie zagrożenie, jednak rodzina nie miała innej możliwości niż z niej korzystać. W grudniu, gdy pojechaliśmy na miejsce, naszym oczom ukazał się obiekt, który w żaden sposób nie był w stanie zapewnić rodzinie schronienia, a co dopiero godnych warunków do codziennego funkcjonowania. Dziś jest to zupełnie nowy dom – dom nie do poznania.

W odbudowę domu zaangażowana była lokalna społeczność, sąsiedzi, lokalni samorządowcy, firmy oraz instytucje publiczne. Choć celem zbiórki było uzbieranie 85 tysięcy złotych to licznik stanął na 18 100 – nie przeszkodziło to jednak w wyremontowaniu domu, a także jego wyposażeniu. Dzisiaj, rodzina zobaczyła swój dom – Pani Ania wraz z dziećmi nie kryli łez wzruszenia, tak jak wszyscy zgromadzeni w tym dniu, którzy pomogli w tym, aby ten dom powstał na nowo.

To co ujrzeliśmy przerosło nasze oczekiwania. Początkowo nie mogliśmy uwierzyć, że jesteśmy w tym samym miejscu, w którym byliśmy w grudniu. Jak mówił Marek Baran z firmy Marcbud – pracownicy nie próżnowali, deszcz, śnieg i inne niesprzyjające warunki nie były im straszne i tak oto w dwa miesiące powstał nowy dom rodziny Pani Ani.

Dodatkowo oprócz łez wzruszenia, ogromnego zaskoczenia, uroczystego szampana, przekazania kluczy i tortu, przekazano wsparcie finansowe dla syna Pani Ani, który rozpoczyna kurs prawa jazdy. Przekazane pieniądze pochodziły między innymi ze sprzedaży złomu, który znajdował się na podwórku, a podczas prac remontowych został uprzątnięty, tak jak zresztą cały plac przy domu. Rodzina wprowadziła się do pięknego, przytulnego mieszkania, w którym każdy będzie miał swój własny kąt.

Pomoc wielu

Dzięki wsparciu wielu osób, firm, oraz instytucji udało się stworzyć wymarzony dom dla Pani Ani i jej rodziny. W pomoc oprócz inicjatorki, sołtys Moniki Jeleń zaangażowali się także: wykonanie dachu – Jacek Olejarz, Firma MARCBUD – Marek i Anna Baran, Firma GLIMBUD – Andrzej Glimasiński, Firma MSO s.c.- Maciej Wdowski, DS Studio Donata Gadalska, Sklep Robot AGD Marcin Gadalski, Firma SUDOŁ – Marek, Ryszard Zych Instalacje Wodno-kanalizacyjne i C.O, Firma ELEKTRO-MECHANIKA – Michał Rogowski, Firma ELTECH RADOM Wiesław Dobrowolski, Firma F.H.U ENERGY – Jarosław Osiadły, Firma SOUDAL – dyrektor Tomasz Osiński, Firma TYMEX – Mariusz Grabowski, Firma KNAUF Reprezentanci: Jacek Kustra oraz Dariusz Kustra, Firma HYDROMOST – Luzia Baran i Michał Fila, Firma DARBUD – usługi remontowo-budowlane – Dariusz Złotucha, Firma BUDMAX – Emil i Zbyszek Jurek, Firma KRATKI PL – Mariusz Rysiewski, Hotel Imperium w Pionkach, Transport Ciężarowy Spedycja S.C. Anna i Tadeusz Mizerscy, Firma TOR-BUD s.c. Andrzej Klimowicz i Michał Skoczeń, Firma S.F.P.E Konstrukcje Stalowe Schody Henryk Kutyła, Firma FARBET I GREINPLAST, Firma “FABRYKA DOMÓW BOGUCIN” Rajmund Szewczyk, Zakłady drzewne Zadobrze, Firma Arl Bliss wykonawca fotowoltaiki, Firma Jakip Janusz Górski, Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki, Zakłady Chemiczne BOCHEM – Tadeusz Bogobowicz, ŻURON – Dariusz Żurawski, Michał Seweryn z firmy Pirlo – producent opakowań, OSP Laski, Marcin Gola – wykonanie łazienki, Iwona i Wojciech Abramowicz, Anna i Marek Glimasińscy, Rycerze Kolumba, proboszcz kościoła pw. Św. Maksymiliana Kolbe Wojciech Tyburcy proboszcz kościoła pw. Św. Barbary Robert Kowalski ks. Daniel Reguła, ks. Jacek Maroszek, Michał Wdowski, Michał Glimasiński, Paweł i Barbara Glimasińscy, Jacek Glimasiński, Krzysztof Jeleń, Zygmunt i Zdzisława Glimasińscy, Janusz Glimasiński, Zbigniew Styburski, Paweł i Ewelina Wąsik, Anita Grotkowska.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content