17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

„Z pracowni UTW”. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na nową wystawę

Popularne

spot_img

„Z pracowni UTW” to tytuł najnowszej wystawy artystyczno-plastycznej, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na środę, 8 maja, na godz. 12.15, w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.

Ekspozycja ta stanowi podsumowanie pracy naszych studentów w trakcie zajęć fakultatywnych, jakie odbywały się w bieżącym roku akademickim w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nasza oferta artystyczno-plastyczna dla seniorów od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu na tej wystawie swoje prace będzie mogło zaprezentować blisko 50 twórców – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Na wystawie zobaczymy prace uczestników zajęć: „Nauka podstaw rysunku i malarstwa” prowadzonych przez Wojciecha Stachurskiego, „Decoupage” i „Mozaika” realizowanych pod okiem Agnieszki Bieńkowskiej, „Wyplatanie makram” odbywających się z Magdaleną Jasiuk oraz „Strefa Szycia”, gdzie instruktorem jest Karolina Majewska-Nowak.

– Tak duża liczba uczestników i zróżnicowana tematyka zajęć przekładają się na bogactwo treści i formy w przypadku tej wystawy. Taką rozbudowaną ekspozycję zaproponowaliśmy naszym studentom po raz pierwszy w ubiegłym roku. Forma ta bardzo dobrze się przyjęła, a tym razem zobaczymy jeszcze więcej prac. Serdecznie zachęcam do odwiedzenia wystawy dodaje Elwira Kozłowska.

Ekspozycja potrwa do 2 czerwca 2024 r. Organizatorami wystawy są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Dodatkowe informacje dostępne są na www.dkkozienice.pl.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content