24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Świąteczny weekend na drogach. W Pionkach na ulicy Spacerowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów

Popularne

spot_img

Od piątku na drogach Radomia i powiatu radomskiego doszło do 7 wypadków i 37 kolizji drogowych. Podczas świątecznego weekendu mundurowi udaremnili także dalszą jazdę 6 nietrzeźwym kierującym.

Od piątku (29.03) do poniedziałku (1.04) na drogach Radomia i powiatu radomskiego doszło do 7 wypadków i 37 kolizji drogowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Ruda Wielka. 30-latek kierujący pojazdem marki Audi wyjeżdżając z terenu posesji nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się  z Fordem, którym kierował 40-latek. Kierujący Audi został ranny i trafił do szpitala. Dodatkowo okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

W sobotę w miejscowości Bierwce, 25-letni kierowca pojazdu marki Audi podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z wyprzedającym go motocyklem marki Honda kierowanym przez 28-latka. Kierujący motocyklem został przewieziony do szpitala. Do kolejnego zdarzenia z udziałem motocyklisty doszło w miejscowości Podlesie. 60-latek kierujący Audi na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa 34-latkowi kierującemu motocyklem marki Yamaha, który chcąc uniknąć zderzenia przewrócił motocykl na bok. 34-latek trafił do szpitala.

W niedzielę w miejscowości Kowala Stępocina 45-latka kierująca pojazdem VW na przejściu dla pieszych potrąciła 56-latka. Pieszy z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

W poniedziałek w Jastrzębi doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. 24-latek kierujący motocyklem marki Honda gwałtownie skręcił w lewo i uderzył w bok pojazdu marki Opel, jadącego w tym samym kierunku, lewym pasem i będącego w trakcie wyprzedzania motocykla. 24-latek trafił do szpitala. W Radomiu na ulicy Olsztyńskiej, 29-latka kierująca Audi nie zauważyła prawidłowo jadącego przed nią rowerzysty, który zasygnalizował i rozpoczął manewr skrętu w lewo. Doszło do potrącenia 69-letniego rowerzysty. Mężczyzna trafił do szpitala.  Natomiast w Pionkach na ulicy Spacerowej doszło do zderzenia dwóch pojazdów. 18-latek kierujący Mustangiem najprawdopodobniej nie upewnił się czy może bezpiecznie wykonać manewr wyprzedzania w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Opel, którym kierował 42-latek. Kierowca Opla trafił do szpitala.

Podczas świątecznego weekendu policjanci zatrzymali też 6 nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę „na podwójnym gazie”.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content