20.2 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

XXI Konkurs Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Znamy wyniki preselekcji!

Popularne

spot_img

22 wykonawców z całej Polski usłyszymy w trakcie kwalifikacji wstępnych do XXI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka, które odbędą się 26 maja w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. W środę, 24 kwietnia, Kozienicki Dom Kultury opublikował listę artystów, którzy przeszli etap preselekcji.

Konkurs odbywa się w ramach XXI Festiwalu Piosenki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka i jest organizowany od 2002 roku. Od samego początku patronuje mu postać kozienickiego kompozytora, aranżera, dyrygenta, pianisty i promotora młodych talentów – Bogusława Klimczuka.

– W tym roku zmieniliśmy nieco regulamin konkursu, dodając do niego jeszcze jeden etap. Chętni wokaliści musieli najpierw przejść preselekcje, a te odbywały się w formule on-line. Do 7 kwietnia przyjmowaliśmy zgłoszenia oraz nagrania, które następnie zostały poddane ocenie przez nasze jury. Jurorzy postanowili zaprosić do kwalifikacji wstępnych 22 osoby, a ta artystyczna rywalizacja zapowiada się po prostu wyśmienicie – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Najwięcej zakwalifikowanych zgłoszeń pochodzi z województwa mazowieckiego, bo aż osiem. Pięcioro reprezentantów będzie miało lubelskie, a po troje – pomorskie i małopolskie. Dwa zgłoszenia są ze świętokrzyskiego, a jedno z łódzkiego.

– Niektórzy artyści już dali się poznać kozienickiej publiczności, bo gościliśmy ich w zeszłym roku i w latach poprzednich. Niektórzy przyjeżdżają do Kozienickiego Domu Kultury po raz pierwszy. Osobiście cieszę się, że w gronie tym nie zabraknie reprezentantów gospodarzy. Na naszej scenie zaprezentują się Katarzyna Chałdaś oraz Oliwier Dębiński z „Młodzieżowej Estrady Piosenki KDK” – podkreśla Elwira Kozłowska.

Pełna lista zakwalifikowanych osób dostępna jest na stronie www.dkkozienice.pl, w zakładce poświęconej konkursowi.

 

Eliminacje jeszcze w maju

Konkurs podzielony jest na kilka etapów. Kwalifikacje wstępne odbędą się 26 maja, o godz. 12.00, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Najlepsi zakwalifikują się do Koncertu Finałowego. Ten również odbędzie się w CKA, a jego termin zaplanowano na 30 sierpnia. Laureaci zaprezentują się w Koncercie Galowym, 31 sierpnia, w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. To wtedy oficjalnie poznamy zdobywcę Grand Prix XXI Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.

– Podobnie jak w ubiegłym roku, w Koncercie Finałowym i Koncercie Galowym uczestnikom towarzyszyć będzie zespół grający muzykę na żywo. Ta formuła doskonale się sprawdziła i raz jeszcze zapowiada nam się po prostu przepiękny festiwal – dodaje Elwira Kozłowska.

Przypominamy, że wokaliści walczą o nagrody finansowe. Pierwsze miejsce premiowane będzie kwotą 5 tys. zł, drugie – 4 tys. zł, a trzecie – 3 tys. zł. Natomiast Grand Prix to aż 10 tys. zł. Regulamin dopuszcza także możliwość przyznania wyróżnień oraz nagród specjalnych. Finalna pula może przekroczyć 30 tys. zł. Ponadto, w tym roku zostanie przyznana nagroda dodatkowa, a będzie nią nagranie w Studio Nagrań Kozienickiego Domu Kultury.

Organizatorami festiwalu są Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content