22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA, WIDEO] Wyjątkowa studniówka 2023 w CKZiU w Pionkach

Popularne

spot_img

W sobotę, 21 stycznia o godzinie 18 w Domu Weselnym Castello w miejscowości Czarna w gminie Pionki rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych.Dla rodziców i gości uczniowie przygotowali małą niespodziankę taneczną.

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach, tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany.

W tym roku podczas balu maturalnego CKZiU bawiło się blisko setka uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas technik mechanik, technik logistyk łączony z technikiem hotelarstwa, technik żywienia oraz technik grafiki i poligrafii cyfrowej wraz w wychowawcami, Lidią Oleszczuk, Dariuszem Śmietanką, Emilem Iskrą raz Martą Kustrą. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły i nauczyciele wraz z wychowawcami oraz co najważniejsze, organizatorzy studniówki – rada rodziców.

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię.

Kilka minut później przyszedł czas na cześć oficjalną. Maturzyści przywitali zaproszonych gości, nauczycieli, rodziców. 

– Szanowni Państwo to nie zwykły styczniowy wieczór. Gromadzi nas wokół nas uczniów, maturzystów. Gdy jednak spoglądam wokoło, słowo uczniowie kompletnie nie pasują do bohaterów dzisiejszego wieczoru. Stoją przed nami piękni, uśmiechnięci, młodzi ludzie. Pamiętam doskonale moment, kiedy rozpoczynaliście naukę w naszej szkole. Za nami cztery wspólne lata ciężkiej pracy, klasówek, wycieczek, wyjazdów do kina, a dziś bal, studniówka. Moi drodzy bardzo studniówkowy to jak literka, a w alfabecie maturzysty. Potem są inne, trochę mniej przyjemne literki, bo to ciężka praca, dużo nauki, powtórki, tak zwane wkuwanie. Na końcu jest literka ż, to życzenia i gratulacje z okazji zdania matury. Patrzyliśmy jak dorastacie, jak uczycie się, jak osiągacie sukcesy i radzicie sobie z trudnościami. Myślę, że ten wspólny czas spędzony w szkole przyniesie wam sukces. Ja dzisiaj życzę wam tego sukcesu na maturze i w całym życiu. Ale o tym będziecie myśleć jutro, bo dziś jest czas na zabawę. Życzymy wam fantastycznej zabawy do białego rana, aby ta noc pozostała najwspanialszym wspomnieniem waszej młodości. – mówiła wicedyrektor szkoły Sylwia Śmietanka

Wicestarosta radomski, Krzysztof Kozera przypomniał, że sobotnie wydarzenie jest tak naprawdę podsumowaniem kilkuletniej ciężkiej pracy, nauki zarówno samych uczniów, pedagogów oraz rodziców. Rodziców, którzy pomogli zdecydować swoim dzieciom o wyborze szkoły, tej wyjątkowej.

– Ta szkoła jest wyjątkową placówką naszego powiatu. Największą, która osiąga wyjątkowe sukcesy, ma wspaniałą atmosferę, a dzisiaj widzieliśmy nawet 2 układy taneczne polonezów, co również wciąż rzadko się zdarza i dlatego myślę, że to też jest takie podkreślenie wyjątkowości tej szkoły. Dzisiejsze wydarzenie jest podsumowaniem kilkuletniej ciężkiej pracy zespołu pedagogów, dyrektorów tej szkoły oraz całego wysiłku, również rodziców. To rodzice zdecydowali, że tutaj znaleźliście swoje miejsce. Nie poszliście do Radomia lub gdzieś dalej. Dlatego serdecznie dziękujemy rodzicom za ten wybór. Dzięki państwu jest szkoła, jest praca dla nauczycieli i wasze dzieci mogą rozwijać się właśnie tutaj. Te cztery lata to również wielki wysiłek grona pedagogicznego dyrekcji tej szkoły. Wspólna praca wspaniała kształtowanie was jako przyszłych profesorów, lekarzy, inżynierów. Mam nadzieję, że właśnie po ostatecznie zdanej maturze właśnie takie zawody będziecie osiągać i do nich będziecie aspirować. Cieszymy się z tego, iż serdecznie państwu gratuluję. – mówił  wicestarosta radomski, Krzysztof Kozera

Wiceburmistrz Pionek, Kamila Kaczorowska życzyła przyszłym maturzystom pięknych wrażeń i wyjątkowej nocy.  

– Witam kochanych, już nie mogę powiedzieć uczniów, ale myślę maturzystów, absolwentów za chwilę Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego. Jestem niezmiernie dumna, że mogę tutaj z wami być. Dla mnie to wielki zaszczyt po 24 latach wrócić na bal studniówkowy. Życzę wam pięknych wrażeń, wyjątkowej nocy. Dzisiejszy dzień niech nie będzie życzeniami cudownych, pięknych ocen na maturze. Zapominamy o tym dzisiaj. Kochani bawcie się, bo jak pisała Agnieszka Osiecka, niech żyje bal, bo to jest bal nad bale i takiego pięknego wieczoru wam dzisiaj życzę.

Na zakończenie części oficjalnej, uczniowie przygotowali dla wszystkich małą taneczną niespodziankę. To piękny walc, który na pewno na długo zapadnie w pamięci ich samych ale wszystkich zebranych.

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content