4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[WIDEO] Aleje Lipowe nabierają wyglądu. Powstaje chodnik, ścieżka rowerowa oraz parkingi

Popularne

Ochrona istniejących drzew, nowy chodnik i ścieżka rowerowa, powstające parkingi. Wiele się dzieje na Alejach Lipowych. Sprawdzamy postęp prac.

Według projektu powstanie całkowicie nowa droga gminna z nawierzchnią z betonu asfaltowego. Do tego powstanie ponad 30 miejsc parkingowych, wyjątkowy pas zieleni o oczywiście ścieżka rowerowa. Dziś sprawdziliśmy postęp prac, zapytaliśmy również burmistrza Pionek, Roberta Kowalczyka w jaki sposób będzie rozwiązana sprawa bezpieczeństwa na nowej jezdni.

– Zmieniliśmy projekt tak, by większość drzew, które charakteryzują tę ulicę  zostały i nadal były charakterystyczne dla tej części naszej miejscowości. Już widać jak powstaje nowy chodnik, nowa ścieżka rowerowa, nowe przejścia dla pieszych, ale przede wszystkim 34 nowe miejsca parkingowe, w tym dwa dla niepełnosprawnych(…). Przy realizacji tej drogi zwracaliśmy uwagę na bezpieczeństwo, będą również zawężenia dróg, które spowodują, że ten ruch będzie spowolniony i mam nadzieję, użytkownicy nowych Alei będą dużo bardziej bezpieczniejsi i będą korzystali dużo wygodniej. – zapewnia burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk

W ramach rozbudowy Alej Lipowych przewiduje się budowę jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 6 metrów wraz z miejscem do zatrzymania autobusów. Wzdłuż ulicy zaprojektowano 32 miejsca parkingowe oraz 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.  

Po prawej stronie ulicy zaprojektowano pas zieleni z nowymi nasadzeniami obok, którego zbudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa oraz chodnik. Po stronie lewej na całym odcinku również zaprojektowano chodnik. Pojawi się także nowe oświetlenie uliczne oraz wymienione zostanie oznakowanie pionowe.

Na realizację tego zadania udało się pozyskać miastu Pionki dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie niemal 3,04 mln zł. Wartość całej inwestycji to 3.198.000,00 zł.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content