27.4 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

5 nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas weekendu

Popularne

spot_img

Policjanci z radomskiej drogówki podczas minionego weekendu zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątek (1.03) na Alei Wojska Polskiego kierowca pojazdu marki Peugeot spowodował kolizję drogową z innym autem. Policjanci z radomskiej drogówki sprawdzili stan trzeźwości 37-latka i badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

W sobotę (2.03) policjanci drogówki na ulicy Janiszewskiej zatrzymali do kontroli kierowcę Opla. Badanie alkomatem wykazało u 48-latka około 1,2 promila alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali w Jedlińsku. 39-latek kierował pojazdem marki Renault mając blisko promil alkoholu w organizmie.

W niedzielę (3.03) na ulicy Dębowej w ręce policjantów trafił 50-letni kierowca VW. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że ma 0,8 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w Suskowoli policjanci zatrzymali 48-letniego kierowcę Audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

– Każdy kierowca kierując autem pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę nie tylko własnego zachowania, ale również prędkości i często odległości. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. – przestrzega Justyna Jaśkiewicz z KMP Radom

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content