17.5 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Kozienicki Dom Kultury wkręca w pomoc. Rusza kolejna zbiórka plastikowych nakrętek

Popularne

spot_img

Z końcem kwietnia zakończy się zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz Marceliny Zawadzkiej z Kozienic, organizowana przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Z kolei już 1 maja ruszy nowa akcja, tym razem przeznaczona na wsparcie Oliwiera Popisa z Kozienic.

Zbiórka na rzecz Marceliny rozpoczęła się 1 listopada. Początkowo miała potrwać do końca stycznia, ale została przedłużona o kolejne trzy miesiące. Teraz dobiega końca, a Kozienicki Dom Kultury ogłosił kolejną zbiórkę.

– Zbiórki plastikowych nakrętek w Kozienickim Domu Kultury mają wieloletnią tradycję. Każdego roku organizujemy trzy lub cztery tego typu akcje, a w praktyce nakrętki przyjmujemy przez cały rok. Dzięki zaangażowaniu naszych mieszkańców zbieramy pokaźne ilości nakrętek, czym pomagamy dzieciom z Kozienic i okolic w walce z chorobą – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pomoc dla Oliwiera

Zbiórka na rzecz Oliwiera prowadzona będzie od 1 maja do 31 lipca 2024 r. Oliwier urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami współistniejącymi. Porusza się na wózku inwalidzkim, a w jego główce pracuje zastawka, która kontroluje ciśnienia wewnątrzczaszkowe. Bardzo dużym problemem jest ogromna deformacja kręgosłupa uciskająca rdzeń kręgowy.

– W przypadku Oliwiera konieczne są skomplikowane operacje, które rodzą wysokie ryzyko powikłań, a poza tym codzienna rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt ortopedyczny i konsultacje lekarskie na terenie całego kraju. Dochód ze zbiórki pomoże zapewnić ciągłość prowadzonej rehabilitacji – podkreśla Elwira Kozłowska.

Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. Korki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Oliwiera prowadzona jest także zbiórka za pośrednictwem FUNDACJI DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”: AliorBank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, KOD SWIFT (BIC) do wpłat zagranicznych ALBPPLPW, Tytuł wpłaty: 34226 Oliwier Popis darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Można też przekazać Oliwierowi 1,5% podatku KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 34226 Oliwier Popis.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content