22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

[FOTORELACJA] Energetyczne Rozpoczęcie Sezonu Morsowego w Pionkach. Świetna zabawa i wyjątkowe koncerty

Popularne

spot_img

Wspólne wejście do wody, rywalizacja sportowa, koncerty i zbiórka charytatywna. W sobotę Pionkowskie Morsy, Morsjanie-Kozienice oraz Polarne Niedźwiedzie z Garbatki-Letnisko oficjalnie rozpoczęły sezon 2022/23. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

Sobotnie popołudnie należało do Morsów. Na terenie Ośrodka Stawu Górnego w Pionkach oficjalnie rozpoczął się sezon morsowy. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Pionkowskich Morsów i Sportowców, które wraz z zaprzyjaźnionymi Morsjanami z Kozienic oraz Polarnymi Niedźwiedziami z Garbatki-Letnisko zachęcały do skorzystania uroków zimowej aury, kąpiąc się w zimnej wodzie.

Na zaproszenie organizatorów odpowiedziały m.in. zaprzyjaźnione kluby z Radomia, Stężycy, Warki oraz Chlewisk. Wspólna kąpiel poprzedzona została krótką rozgrzewką, którą poprowadziła trener „Ryba”. Na zimną kąpiel nie trzeba było zbytnio namawiać, bo już po chwili zimnolubni zdecydowali się wspólnie wejść do wody.  

Po wyjściu z wody na chętnych czekała balia z ciepłą wodą. Uczestnicy wydarzenia mogli skosztować gorącej grochówki oraz napić się gorącej herbaty, którą przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Chwilę później, chętni mogli zapisać się do udziału w konkurencjach sportowych. Pierwsza konkurencja polegała na jak najszybszym pokonania dystansu w wodzie. Kolejną zaś, była rywalizacja w przeciąganiu liny. Konkurencja ta zdecydowania przypadła do gustu uczestnikom wydarzenia. Do uczestnictwa w niej zgłosiła się dość duża ilość osób, które w 5-cio osobowych grupach walczyły o miano najlepszej. Kolejną konkurencją było podnoszenie kettli na czas.

Po zakończeniu rywalizacji sportowych przyszedł czas na licytację przedmiotów, z których pełny dochód zasilił specjalnie przygotowane puszki z przeznaczeniem na pomoc dla Emilki cierpiącej na bardzo rzadką odmianę  lekoopornej padaczki, zwanej Zespołem Draveta.

– Podczas wydarzenia udało się zebrać na dalsze leczenie Emilki Małek kwotę 5142,88 zł. Największym zainteresowaniem podczas licytacji cieszyła się ręcznie namalowana podobizna gwiazdy wieczoru Witka Muzyka z Ulicy. Dwie oddzielne podobizny Witka wykonane przez Julkę Rogowską poszły za kwotę 500 i 400zł. Bardzo dziękujemy wszystkim za dobre serca i okazałą pomoc  – mówią organizatorzy wydarzenia

Tuż po zakończeniu licytacji przyszedł czas na nagrodzenie uczestników konkurencji sportowych. Dekoracji oraz wręczenia pamiątkowych pucharów oraz medali dokonał starosta powiatu radomskiego Waldemar Trelka oraz przedstawiciel Pionkowskich Morsów, Michał Rogowski.

Koncertowy wieczór

Zwieńczeniem sobotniej imprezy były dwa koncerty. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się rozgrzewając publiczność do „czerwoności Witek-Muzyk z Ulicy. Kolejną formacją, która zaprezentowała się na Pionkowskich scenie była formacja Młot Na Czarownice.

Sobotnie wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Radomskiego, Burmistrza Miasta Pionki oraz Marszałkiem Województwa Mazowieckiego. Partnerem społecznym wydarzenia była Enea Nowa Energia, Gmina Garbatka-Letnisko, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach oraz Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Imprezę wsparła również Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wydarzenie wsparły również zaprzyjaźnione firmy: IZOL TEAM, MarcBud, PWKC Pionki oraz ekoPionki.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content