17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej

Popularne

spot_img

W miniony weekend  19-20 listopada w Pionkach odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej, była to już 7 edycja tej imprezy. W tym roku w dwudniowych zawodach udział wzięło łącznie 10 drużyn czyli ponad 100 przedstawicieli policji, straży pożarnej, służby ochrony państwa, leśnictwa i wojska.

Turniej odbył się systemem grupowym. Bezkonkurencyjni okazali się mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z Łodzi, którzy obronili tytuł mistrza z poprzedniej edycji. Z kolei na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji z Katowic. Trzecie miejsce wywalczyli przedstawiciele Centralnej Szkoły PSP z Częstochowy. Po raz pierwszy w mistrzostwach uczestniczyły drużyny Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych oraz Służby Ochrony Państwa, które były pod wrażeniem profesjonalnej organizacji i wysokiego poziomu sportowego. Nowi uczestnicy już dziś zadeklarowali udział w kolejnych edycjach.

Pula nagród pieniężnych wyniosła w tym roku 6 tys. złotych i była ufundowana przez markę PlenSUN. Impreza odbyła się dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki, Burmistrza Miasta Pionki, Pionkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz sponsorów. Zawody zorganizowano dzięki uprzejmości dyrekcji na hali sportowej w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content