24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Zakończył się remont Basenu Miejskiego w Pionkach

Popularne

spot_img

Zakres prac dotyczył zmiany układu funkcjonalnego części pomieszczeń zaplecza szatniowo-sanitarnego i gospodarczego na parterze w celu przystosowania obiektu do aktualnych potrzeb, podniesienia standardów użytkowania i dostosowania do aktualnych  wymogów techniczno-budowlanych.

W ramach zadania wykonano miedzy innymi nowe instalacje: elektryczną, centralnego ogrzewania, wodno – kanalizacyjną, wentylację czy  nowe okładziny ścienne i podłogowe. Obiekt dostosowano również pod potrzeby osób niepełnosprawnych oraz wyposażono w nowe wyposażenie w tym szafki, ławeczki , suszarki czy  pokój lekarski.

O czym warto wiedzieć: Basen Miejski w Pionkach, oddano do użytku w 1938 roku z przeznaczeniem na łaźnię miejską. Obiekt jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków, co wiąże się z szeregiem istotnych ograniczeń w tym koniecznością uzgodnień prac remontowych w Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Radomiu.

Dlatego też zastosowane  rozwiązania techniczne oraz estetyczne podlegają ścisłej kontroli konserwatora zabytków. Dlatego też podczas prac zachowano starą posadzkę  mozaikową w holu o ze względu na fakt, że stanowią pozostałość pierwotnego wyposażenia obiektu. Z konserwatorem zabytków uzgadniane były miedzy innymi również  wymiary płytek ceramicznych oraz  kolorystyka obiektu.

Basen przeszedł metamorfozę, a jej efekty widać gołym okiem.

Tak było:

Tak jest:

Tak było:

Tak jest:

Remont basenu  współfinansowany z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Program Inwestycji Strategicznych.

 

 

źródło: Wydział Rozwoju i Inwestycji.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content