21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK przygotowali spektakl. Wkrótce premiera

Popularne

spot_img

„Dybuk” to tytuł nowego spektaklu przygotowanego przez seniorów z grupy teatralnej „Zakochani w teatrze” Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Jego premiera odbędzie się w środę, 24 kwietnia, o godz. 11.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Aktorzy-seniorzy wystąpią dla studentów UTW KDK.

– Premiera spektaklu jest podsumowaniem całorocznej pracy naszych seniorów na warsztatach teatralnych, które odbywają się w ramach zajęć fakultatywnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzi je aktor, reżyser, scenarzysta i pedagog Marcin Masztalerz. To już trzecia sztuka przygotowana przez tę konkretną grupę – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Premiera spektaklu odbędzie się w ramach wykładów uniwersytetu. Przedstawienie skierowane jest do aktualnych słuchaczy UTW KDK.

Interesująca sztuka

– „Dybuk” to adaptacja dzieła Szymona An-skiego pod tym samym tytułem. To sztuka oparta na oryginalnym tekście należącym do klasyki dramatu żydowskiego. Pierwotnie napisany został w języku rosyjskim, natomiast na początku XX wieku Szymon An-ski przetłumaczył go na Jidysz – zauważa Elwira Kozłowska.

Sztuka jest ludową legendą, której fabuła skonstruowana jest wg ibsenowskiej techniki dramatu analitycznego, gdzie rozwój wypadków prowadzi do stopniowego odkrywania ich źródeł. Opowiada historię przeznaczonych sobie kochanków, którzy nigdy nie mieli się spotkać, a ich miłość nie ma swojego źródła w samych narzeczonych, a w składających sobie niegdyś serdeczne przyrzeczenie ojcach.

W spektaklu występują: Teresa Castel-Gogacz, Agnieszka Cichoń, Alicja Czerska, Marianna Grajper, Stanisław Jeziorowski, Marianna Kacprzak, Janina Kaczorowska, Regina Kalbarczyk, Grażyna Kamińska, Magdalena Wnuk i Teresa Wójcik. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Marcin Masztalerz.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content