15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

„Elektrownia” na weekend

Popularne

spot_img

W najbliższy weekend w Elektrowni można jeszcze zobaczyć prace Wojciecha Fangora. Wystawa pt. „Wojciech Fangor. Dzisiaj są moje urodziny”, została zorganizowana z okazji 100. rocznicy urodzin artysty.

Na ekspozycji zostały zaprezentowane najbardziej osobiste, rzadko pokazywane prace, pochodzące ze zbiorów rodziny i Fundacji Promocji Twórczości Wojciecha Fangora.

Prezentację uzupełniają fotografie przedstawiające artystę wykonane przez Czesława Czaplińskiego polskiego fotografika zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych.

Wojciech Fangor, fot. Marcin Kucewicz

Światowej sławy fotograf, przez 30 lat przyjaźnił się z Wojciechem Fangorem.

Do niedzieli, 29 stycznia, można również oglądać prace pokonkursowej wystawy Ogólnopolskiego Biennale Sztuki „47. Salon Zimowy”. Ekspozycja ta jest najstarszą w Polsce – pierwsza miała miejsce w grudniu 1945 roku. W wystawach Salonu Zimowego uczestniczyli najwybitniejsi polscy twórcy, tacy jak: Magdalena Abakanowicz, Eugeniusz Eibisch, Tadeusz Kantor, Tadeusz Brzozowski, Stanisław Fijałkowski, Józef Gielniak, Czesław Rzepiński ,Stefan Gierowski, Alfons Karny, Jan Lebenstein, Zbigniew Lutomski, Tymon Niesiołowski, Teresa Pągowska, Adam Myjak.

Wystawy czynne piątek: 10.00 – 18.00 (w piątki wstęp na wystawy bezpłatny)

Sobota – niedziela: 12.00 – 18.00


 

Z kolei sympatyków kina studyjnego zapraszamy na świetny dramat pt. „Lunana. Szkoła na końcu świata”.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej. Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Seanse w weekend: piątek, godz.17.30, sobota, godz.15.00, niedziela godz.20.00

 Rodzice z dziećmi również mogą spędzić czas cała rodziną w kinie Elektrowni, do obejrzenia film familijny, animowany pt. „Yuku i magiczny kwiat”, a jest to niezwykła animacja dla widzów w każdym wieku. Film jest radosny i lekki, głownie za sprawą tytułowej myszki Yuku, która w podróży za magicznym kwiatem poznaje przyjaciół, dodających jej siły, motywacji oraz chronią przed niebezpieczeństwem. Obrazowi towarzyszy wiele wpadających w ucho piosenek. Film zdobył WYRÓŻNIENIE ZEF na MFF Kino Dzieci 2022

Seanse: piątek – sobota, godz.13.45, niedziela 14.15

Szczegółowy kalendarz projekcji kina na stronie: www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content