23 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Dokumentacja została wykonana i przekazana do oceny merytorycznej. Kiedy powstanie rondo w Pionkach?

Popularne

spot_img

Obecnie trwa weryfikacja przedłożonych planów przebudowy skrzyżowania ulic Adama Mickiewicza-Dębowa-Leśna. Na decyzję w sprawie budowy ronda, Miasto Pionki musi jeszcze chwilę poczekać.

Budowa pierwszego ronda w Pionkach to temat, który powoli zaczyna obrastać legendą. Od kilku lat władze miasta zabiegają o zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Adama Mickiewicza-Dębowa-Leśna. Historia jego budowy sięga 2016 roku, kiedy to po raz pierwszy poinformowaliśmy o planach przebudowy tego skrzyżowania naszych czytelników.

W tym miejscu należy przypomnieć, że pierwsze plany budowy ronda powstały za poprzedniego burmistrza Romualda Zawodnika. Podczas projektowania nowego skrzyżowania, były burmistrz nie uwzględnił jednak kilku istotnych aspektów, takich jak między innymi prawa własności pobliskich przedsiębiorców, czy konieczność przenosin wszelkich instalacji począwszy od wody i gazu, aby budowa ronda stała się realna. Projekt musiał zostać zmieniony.

fot. archiwum Pionki24

Po zmianie władzy w 2018 roku, burmistrz Robert Kowalczyk kontynuował prace nad projektem, które kilka tygodni temu się zakończyły. Obecnie trwa ocena merytoryczna projektu, o czym informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.

– Dokumentacja, która została zlecona przez Miasto Pionki została nam przekazana. Aktualnie jest ona weryfikowana przez komórkę merytoryczną; jeśli wszystko będzie w porządku zostanie złożony wniosek o wydani decyzji na realizację inwestycji (ZRID).

fot.archiwum Pionki24

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content