18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[AKTUALIZACJA] Wyniesione przejście jest już prawie gotowe. Kiedy skorzystają z niego piesi? Miasto wypowiedziało umowę wykonawcy na budowę kolejnego przejścia

Popularne

spot_img

Powoli zakończyły się prace przy przebudowie i modernizacji jednej z głównych ulic w Pionkach. Wykonawca wyniesionego przejścia na Alei Jana Pawła II usunął już tymczasową sygnalizację świetlną, która pojawiła się na czas prac. Miasto, zaś wypowiedziało umowę budowy takiego przejścia na swojej części drogi ze względu na nieterminowe wykonanie prac.

Miasto wypowiedziało umowę wykonawcy

Zakres prowadzonych prac miał początkowo obejmować budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych. – Zakres prac obejmuje odcinek drogi powiatowej i gminnej na al. Jana Pawła II (odcinek od stacji Orlen do tunelu kolejowego to droga miasta Pionki, a pozostała część to droga powiatowa). Zbudowane zostaną dwa wyniesione przejścia dla pieszych, a tam, gdzie nie ma doświetlenia, zostanie ono dodatkowo wybudowane – informowało przed rozpoczęciem prac rzecznik starostwa powiatowego w Radomiu Marcin Genca.

Jak informuje Urząd Miasta Pionki, miasto ze względu na opóźnienia w pracach rozwiązało umowę na budowę drugiego wyniesionego przejścia dla pieszych, ze względu na nieterminowe wykonanie prac. Wykonawca nie podjął prac w zakładanym terminie na części Alei Jana Pawła II, która należy do miasta. Miasto wydłużyło początkowy termin zakończenia inwestycji do końca grudnia, natomiast Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych wraz z wykonawcą ustalił ten termin na maj. Wkrótce miasto wyłoni innego wykonawcę wyniesionego przejścia dla pieszych na swoim odcinku drogi.

Piesi muszą jeszcze zaczekać

Wyniesione przejście przy budynku tak zwanej „Starej Poczty” zostało już praktycznie wykonane. Zniknęła sygnalizacja, a samochody mogą swobodnie przejeżdżać. Jednakże piesi, którzy chcą z niego korzystać muszą jeszcze chwilkę zaczekać. Ma to związek z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które nie pozwalają umieścić poziomego oznakowania na drodze, które ma zostać wykonane z masy termoplastycznej. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Radomiu, gdy pojawią się odpowiednie warunki, oznakowanie to zostanie niezwłocznie wykonane.

Koszt prac przy przy pierwszym przejściu to ponad 468 tysięcy złotych, powiat zapłacił 271 tysięcy. Inwestycja jest objęta dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych. Wykonawcą inwestycji jest firma Star Budowa Inwestycje z gminy Mirzec.

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content