10 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Dzielnicowi z Pionek spotykali się z dziećmi. Tematem spotkań były „Bezpieczne Ferie”

Popularne

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pionkach w ostatnich dniach przeprowadzili szereg spotkań dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zasad bezpiecznego wypoczynku w trakcie zbliżających się ferii zimowych. Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Pionkach dzieci z oddziałów przedszkolnych z PSP w Jedlni wyposażone zostały w elementy odblaskowe.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Pionkach zorganizowali spotkania profilaktyczne z dziećmi z oddziałów przedszkolnych z PSP w Jedlni, w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. W trakcie spotkań policjanci przypominali zasady bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku oraz zabaw na świeżym powietrzu. Nie mogło również zabraknąć tematu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci zwrócili uwagę, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drogach po zmroku.

– Dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Pionkach, który sfinansował zakup opasek samozaciskowych oraz zawieszek, policjanci wyposażyli przedszkolaki w elementy odblaskowe. Poprzez zakup elementów odblaskowych i przekazanie ich policjantom, którzy prowadzą spotkania profilaktyczne z mieszkańcami gminy, wójt gminy Pionki Mirosław Ziółek, potwierdził jak ważne dla niego jest zapewnienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielki element odblaskowy ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych podczas niedostatecznej widoczności – mówi starszy sierżant Kamil Warda z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

– Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z prawem o ruchu drogowym art 11 ust 4a pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Zgodnie z taryfikatorem za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości 100 zł – dodaje starszy sierżant Kamil Warda.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content