20.2 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

W Pionkach zostanie uruchomiony mobilny punkt pobrań COVID-19

Popularne

spot_img

Powiat Radomski wraz z 6 Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej Wojska Obrony Terytorialnej uruchamiają mobilne punkty, gdzie będzie można wykonać bezpłatne wymazy na covid. Jeden z nich znajdzie się w Pionkach.

– W związku z niewielką liczbą punktów wymazowych, jako starosta radomski natychmiast zgłosiłem takie zapotrzebowanie w naszych szpitalach, ale również w wojsku, aby można było jak najszybciej uruchomić dwa dodatkowe punkty dla mieszkańców powiatu radomskiego, gdzie będzie można wykonywać bezpłatne testy na koronawirusa. Będą mogli z nich skorzystać również mieszkańcy Radomia czy innych miejscowości – mówi starosta radomski Waldemar Trelka.

Od wtorku, 1 lutego mobilny punkt testowania ma być uruchomiony w Szpitalu Powiatowym w Pionkach – będzie mieścić się na parkingu przy ulicy Sienkiewicza 29 (za budynkiem administracji szpitala). Wymazy będą darmowe ze skierowaniem lekarskim.

Drugi punkt mobilny ma wkrótce zostać uruchomiony w Szpitalu Powiatowym w Iłży – będzie mieścił się na parkingu przed budynkiem głównym. Tworzono jest przy współpracy z firmą ALAB laboratoria.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content