28,8 C
Pionki
piątek, 19 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] W Pionkach rozbrzmiała muzyka wielkiego polskiego kompozytora. Recital Chopinowski w wykonaniu Rafała Hołuba

Popularne


Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Pionkach byli organizatorami Recitalu Chopinowskiego w wykonaniu pianisty Rafała Hołuba.

Recital odbył się w piątek 11 marca o godzinie 18 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach przy ulicy Radomskiej 1. Przybyłych gości przywitał i tym samym zaprosił na koncert dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach Zdzisław Włodarski.

Zbiórka dla partnerskiego miasta Wysznewe

Mer miasta Wysznewe Dikov Illia Walerijowycz  zwrócił się do burmistrza Roberta Kowalczyka z prośbą o pomoc w obronie partnerskiego miasta. W dniu 29 września 2015 roku miasto Pionki zawarło umowę partnerską z ukraińskim miastem Wysznewe leżącym zaledwie 18 km od Kijowa. 

Na koncert zaprosił dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach Zdzisław Włodarski.

Mer Wysznewe do Urzędu Miasta Pionki przesłał listę rzeczy, których w tej chwili potrzebują mieszkańcy, by móc bronić miasta przed wtargnięciem okupanta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zorganizowana została zbiórka pieniędzy, za które zostaną zakupione potrzebne rzeczy i przewiezione do granicy Ukrainy skąd odebrane zostaną przez delegację z Wysznewe. Zbiórka ta trwa cały czas, ale miała też swoje miejsce podczas piątkowego Recitalu Chopinowskiego, gdzie pojawili się wolontariusze z puszkami.

Za nim na scenie pojawił się Rafał Hołub, wystąpiła Marysia Mordka ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach.

Koncert Rafała Hołuba poprzedziła Marysia Mordka ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Pionkach.

Kilka słów o artyście

Rafał Hołub – naukę gry na fortepianie rozpoczął samodzielnie w wieku 14 lat w wyniku inspiracji muzyką Chopina. Studiował w Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończył z wyróżnieniem.

Ukończył również podyplomowe studium liryki wokalnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (2013). Po studiach pracował w Łódzkiej Akademii Muzycznej jako wykładowca na wydziale wokalno – aktorskim.

Swoje umiejętności doskonalił na mistrzowskich kursach pianistycznych prowadzonych przez: Kevina Kennera, Paula Gulda, Petera Eflera, Leonida Tamulewicza, Louisa Nagela i Kazimierza Brzozowskiego.

Jest laureatem: I Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego im. Władysława Kędry w Łodzi (2002) – III nagroda, VI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów “Arthur Rubinstein in Memoriam” w Bydgoszczy (2004) – nagroda chopinowska, XI Międzynarodowego Konkursu “Muzyka bez granic” w Druskiennikach na Litwie (2011) – Grand Prix oraz finalistą V Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Budapeszcie (2012).

Obecnie jest pracownikiem ZSM im. Oskara Kolberga w Radomiu oraz ZPSM im. Ludomira Różyckiego w Kielcach.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane