15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Noś odblaski. Przedszkolaki z „Jedyneczki” bardziej widoczne dzięki akcji „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

Popularne

spot_img

Przedszkolaki z „Jedyneczki” wiedzą jak poprawnie poruszać się w ruchu drogowym. To wszystko za sprawą kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” jaka miała miejsce w piątek 8 marca.

Czy odblaski są potrzebne tylko na obszarach wiejskich? Nieprawda! Nawet na miejskich ulicach, zwłaszcza tych słabo oświetlonych, można być niewidocznym dla kierowców. Kampania edukacyjna „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” przypomina o tym, kierując swoje działania głównie do uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków.

Zwłaszcza najmłodsi są najbardziej narażeni na skutki braku widoczności zwłaszcza po zmroku dla kierujących pojazdami mechanicznymi. Dziś w Przedszkolu nr1  przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu oraz burmistrz Pionek Robert Kowalczyk zachęcali najmłodszych do korzystania z odblasków, zwłaszcza gdy zmierzają do szkoły rano lub wracają do domu po zmroku.

Zanim jednak najmłodsi otrzymali odblaskowe prezenty, uczniowie i przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowy program artystyczny. Oczywiście każdy jego element był związany z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Tuż po występach przyszedł czas na krótka prelekcję, która pokazała uczniom i przedszkolakom jak zachowywać się na drodze, przejściach na pieszych oraz po zmroku

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content