21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[WIDEO] Lodowisko w Pionkach otwarte od soboty. Burmistrz przygotował z tej okazji niespodziankę

Popularne

spot_img

Nadeszła chwila, na którą czekało wielu. Intensywne prace budowlane przy budowie zadaszenia sztucznego lodowiska miejskiego „Biały Orlik” w Pionkach, które znajduje się przy ulicy Leśnej dobiegły końca. Jest to prawdziwa nowość w mieście. Łyżwiarze wyjadą na taflę już w najbliższą sobotę.

Dzięki Samorządowi Województwa Mazowieckiego miasto Pionki pozyskało kwotę 200 tysięcy złotych na zadaszenie miejskiego lodowiska. 600 tysięcy złotych wyniósł wkład własny miasta w tę inwestycję.

Na terenie lodowiska pojawiło się między innymi nowe oświetlenie oraz nagłośnienie. Przede wszystkim, według koncepcji założonych przez miasto, prawdopodobne będzie wydłużenie sezonu łyżwiarskiego w Pionkach o półtora miesiąca. Zadaszenie wyeliminuje między innymi słońce i deszcz, a więc wszelkie atmosferyczne zjawiska, które wpływają na to, że lodowisko szybciej zaczyna się topić.

Niespodzianka burmistrza dla uczniów

Fani jazdy na łyżwach już od najbliższej soboty (29 stycznia), od godziny 10 będą mogli korzystać z odmienionego obiektu. Z tej okazji burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk przygotował nie lada niespodziankę. – Serdecznie zapraszamy wszystkich już w najbliższą sobotę na lodowisko miejskie „Biały Orlik”. Uczniowie z terenu naszego miasta będą mieli zapewnioną darmową jazdę na łyżwach w godzinach od 10 do 14 – zaprasza burmistrz.

Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 15-21. Ostatnie wejście na taflę odbywać się będzie o godzinie 20. W sobotę lodowisko będzie czynne w godzinach 14-21. Przerwę konserwacyjną zaplanowano codziennie między 14, a 15. Poniżej przedstawiamy cennik.

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content