10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Teatr Powszechny w Radomiu zaprasza na czytanie performatywne tekstu Radosława Bartłomieja Maciąga z Pionek „Tęsknię za domem”

Popularne

Czytanie Performatywne „Tęsknię za domem” scenariusz i reżyseria Radosław B. Maciąg 31 maja godz. 18:00, scena kameralna wstęp wolny.

31 maja o godz. 18:00 na Scenie Kameralnej odbędzie się czytanie performatywne sztuki „Tęsknię za domem” Radosława B. Maciąga. Inspiracją dla tekstu jest historia Pionek i jego mieszkańców nierozerwalnie związana z istnieniem i upadkiem Zakładów Tworzyw Sztucznych „Pronit”.

Radosław Bartłomiej Maciąg pochodzi z Pionek. Jest absolwentem wydziału reżyserii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Zrealizował spektakle m.in. w Teatrze Wybrzeże, Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie, czy warszawskim Teatrze Studio.

Inspiracją dla tekstu „Tęsknię za domem” jest historia miasta Pionki i jego mieszkańców nierozerwalnie związana z istnieniem i upadkiem Zakładów Tworzyw Sztucznych „Pronit”.

Akcja sztuki opowiada o losach wielopokoleniowej rodziny robotniczej, która w wyniku utraty źródeł dochodu przeżywa u progu tzw. “wolnej Polski” kryzys ekonomiczny i światopoglądowy.

Bohaterem jest młody człowiek,  wyjechał z małego robotniczego miasta, zostawiając za sobą problemy i konflikty domu rodzinnego. Po latach wraca, by zmierzyć się z kryzysem, jaki dotyka jego najbliższych.

Tekst czytać będą: Izabela Brejtkop, Danuta Dolecka, Natalia Samojlik, Mateusz Michnikowski, Mateusz Paluch i Jarosław Rabenda.

31 maja godz. 18:00, Scena Kameralna. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy! 

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content