4,9 C
Pionki
poniedziałek, 27 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Strażacy z Kozienic otrzymali nowoczesnego drona, który wspomoże akcje ratunkowe

Popularne

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach otrzymała od powiatu kozienickiego bezzałogowy statek potwietrzny, czyli drona. Strażacy będą wykorzystywali go do między innymi monitorowania rozwoju i rozprzestrzeniania się pożarów, monitorowania zagrożeń związanych z powodziami, wichurami itp. oraz do działań poszukiwawczo – ratowniczych.

9 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Kozienicach zorganizowana została uroczysta zbiórka z okazji przekazania bezzałogowego statku powietrznego – DRON – dla Komendy Powiatowej. W spotkaniu wzięli udział mazowiecki komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Nowosielski, komendant Powiatowy PSP w Kozienicach mł. bryg. Kamil Bieńkowski, zastępca komendanta Powiatowego PSP mł. bryg. Paweł Kowalski, starosta kozienicki Krzysztof Wolski, wicestarosta Małgorzata Bebelska, burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kozienicach Jan Mazur. Uroczystego przekazania nowoczesnego sprzętu, na ręe komendanta powiatowego, dokonał starosta kozienicki.
 
Dron DJI Mavic 2 Enterprise Advanced został zakupiony ze środków własnych Powiatu Kozienickiego, a jego wartość to 27.500,00 zł. Bezzałogowy statek powietrzny wyposażony jest m.in. w kamerę hybrydową: optyczną oraz termowizyjną, dodatkową lampę oświetlającą pole pracy kamery oraz system nagłośnienia do przekazywania komunikatów głosowych bezpośrednio z drona. Państwowa Straż Pożarna będzie wykorzystywała go m.in. do monitorowania rozwoju i rozprzestrzeniania się pożarów, monitorowania zagrożeń związanych z powodziami, wichurami itp. oraz do działań poszukiwawczo – ratowniczych.
Jednym z punktów uroczystego spotkania było wręczenie Certyfikatów kompetencji pilota Bezzałogowego Statku Powietrznego dziesięciu funkcjonariuszom Komendy Powiatowej PSP w Kozienicach. Podczas zbiórki przekazane zostały także wyróżnienia dla strażaków z OSP w Głowaczowie i Gniewoszowie za udział w akcji #SzczepimySię z OSP.
 
Na zakończenie spotkania komendant powiatowy PSP mł. bryg. Kamil Bieńkowski wręczył honorowym gościom pamiątkowe ryngrafy z podziękowaniem za wkład i zaangażowanie w rozwój ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu kozienickiego.
 

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content