9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Rząd znosi restrykcje covidowe. Zmiany już od 1 marca!

Popularne

Noszenie maseczek w zamkniętej przestrzeni, zwłaszcza w komunikacji publicznej, wciąż będzie obowiązywać, mimo luzowania obostrzeń od marca. Minister zdrowia zdradził jednak, kiedy nakaz może zostać zniesiony.

W środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili, że od 1 marca czeka nas luzowanie obostrzeń. Przestaną obowiązywać m.in. wszystkie limity osób – w tym w sklepach, restauracjach, miejscach kultury, transporcie, a także podczas spotkań i imprez. Ponownie zostaną otwarte dyskoteki, kluby i inne miejsca udostępnione do tańczenia.

Dlatego pozostaną w zasadzie jedynie trzy: kwarantanna dla współdomowników osoby zakażonej, kwarantanna po przylocie spoza Unii Europejskiej oraz nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, z naciskiem na komunikację miejską czy sklepy.

Niedzielski zdradził jednak, że w kolejnych tygodniach mogą nas czekać kolejne zmiany.

– Jeżeli chodzi o kwestię maseczek i tych regulacji, które pozostały, to tutaj zdecydowaliśmy jeszcze nie podejmować decyzji, ponieważ od tego tygodnia dzieci wróciły do szkoły. Mamy w związku z tym zwiększone ryzyko transmisji w szkołach – powiedział Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Zastrzegł, że wstępna ocena wskazuje, że „raczej nie powinniśmy obserwować jakiegoś przyśpieszenia pandemicznego”, a trendy spadkowe powinny się utrzymywać.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content