24.5 C
Pionki
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img

Nie masz pomysłu na weekend? Elektrownia przygotowała ciekawe propozycje

Popularne

spot_img

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu zaprasza do siebie na weekend. Sprawdziliśmy, jakie przygotowano atrakcje.

W piątek Elektrownia zaprasza na wernisaż wystawy Poli Dwurnik, artystki wizualnej, urodzonej w 1979 roku w Warszawie.

Główne obszary jej działalności artystycznej to malarstwo olejne, różne formy rysunku, litografia i self-publishing.

Kości i pióra to pierwsza w Radomiu indywidualna wystawa Poli Dwurnik, a zaprezentowane na niej zostaną prace artystki z trzech wybranych cykli.

Pierwszy cykl Nokturny to nigdy niepokazywane w Polsce alternatywne autoportrety. Bodźcem do ich powstania był wypadek na nartach w 2002 roku.

Kolejny cykl Apolonia inspirowany jest żywotem imienniczki artystki – męczennicy i świętej kościoła. W powstających od kilku lat pracach na papierze i na płótnie Pola Dwurnik multiplikuje wizerunek heroicznej Aleksandryjki. 

Ostatni cykl to powstałe specjalnie na wystawę wielkoformatowe olejne papugi z Serii Głównej, które także nawiązują do tego, co znamy z kultury i literatury. Ich pierwowzorem jest papuga Loulou – przyjaciółka, powierniczka, w końcu uosobienie Boga i potwora – należąca do starej i samotnej Félicité z opowiadania Prostota serca Gustave’a Flauberta.

Z obrazów Poli Dwurnik emanuje przyjemność, jaką artysta czerpie z procesu tworzenia, kompozycje są starannie przemyślane, a zestawienia kolorystyczne wyrafinowane.

Wystawa czynna: wtorek – piątek: 10.00 – 18.00, sobota – niedziela: 12.00 – 18.00

Bilet wstępu na jedną wystawę 4 zł, na wszystkie 8 zł, w piątki bezpłatnie.

Pełna informacja o wystawie www.mcswelektrownia.pl

Kino

W kinie studyjnym Elektrowni w piątek premiera dramatu pt. „Z miłości do mody”, w reżyserii Sylvie Ohayon. Film niezwykle kobiecy o nadziei, szansie i pięknie, jakie może się pojawić, gdy pójdziemy w życiu za głosem swoich prawdziwych emocji.

W rolach głównych Nathalie Baye – gwiazda serialu „Gdzie jest mój agent?” oraz Lyna Khoudri – aktorka z najnowszego filmu Wesa Andersona „Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun”.

Propozycja dla rodziców z dziećmi to film familijny w dubbingu pt. ”Operacja mumia”.

Film od 7 lat, czas trwania 77 minut, cena biletu 15 zł/osoba

Podczas przygotowań do otwarcia ważnej wystawy poświęconej starożytnemu Egiptowi, dochodzi do wypadków, za które podobno odpowiada… klątwa prastarej mumii Tutenchamona. Film powstał na podstawie książki Jorna Liera Horsta.

Godzinowy kalendarz projekcji www.mcswelektrownia.pl, zakładka kino Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, ul. Mikołaja Kopernika 1

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content