18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Region.ØRGANEK wystąpi w Kozienickim Domu Kultury! Sprzedaż biletów rusza już dziś

Popularne

spot_img

Tej formacji nie trzeba nikomu przedstawiać! Zespół ØRGANEK z charyzmatycznym liderem Tomaszem Organkiem wystąpi 6 października w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Sprzedaż biletów rusza 28 czerwca.

– To z pewnością będzie jeden z najgorętszych koncertów, jakie w tym roku organizujemy w Kozienickim Domu Kultury. Zespół ØRGANEK to stały bywalec największych polskich festiwali. Artyści meldują się na takich imprezach jak choćby Pol’and’Rock, Opene’er, Orange Festival czy Męskie Granie. W Kozienicach spotkamy się oczywiście w bardziej kameralnym gronie. Myślę, że to nie lada gratka dla miłośników dobrej muzyki – zapowiada Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.
 
Zespół powstał w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tekstów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród. Jest on m.in. Ambasadorem Honorowym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W 2019 roku zadebiutował jako prozaik bestselerową powieścią „Teoria Opanowywania Trwogi”. W 2022 roku uznany przez magazyn Newsweek za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju.
 
– Do tej pory zespół wydał cztery długogrające płyty, a każda z nich nominowana była do Fryderyków. Wydana w 2016 roku „Czarna Madonna” zgarnęła trzy statuetki, w kategoriach: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku. Przez dwa lata zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych tego projektu. Dyrektorem muzycznym obu edycji 2016 i 2017 był właśnie Tomasz Organek – dodaje Elwira Kozłowska.
 
W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą (Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy).
 
Kup bilety
Koncert odbędzie się w czwartek, 6 października, o godz. 18.00 w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach (ul. Warszawska 29). Sprzedaż biletów rusza 28 czerwca.
 
Te będą dostępnie w cenie 76 zł w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym oraz na www.dkkozienice.pl, w zakładce „Kup bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych, posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty. Uwaga: w dniach 28 lipca – 15 sierpnia kasy KDK będą nieczynne (w tych dniach wyłącznie sprzedaż on-line).
 
Szczegółowe informacje dostępne są na www.dkkozienice.pl. Na koncert zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content