31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Powiat podpisał umowę na rewitalizację ostatniego etapu przebudowy pionkowskiego szpitala

Popularne

spot_img

W poniedziałek, 10 października w siedzibie Starostwa Powiatowego w Radomiu miało miejsce podpisanie umowy z wykonawcą ostatniego etapu prac przy rozbudowie szpitala powiatowego w Radomiu.

– To inwestycja 20-lecia w naszym powiecie, realizacja marzeń wielu pokoleń mieszkańców Pionek – mówił m.in. starosta radomski Waldemar Trelka podczas uroczystości podpisania umowy na trzeci, ostatni etap prac przy budowie nowoczesnego szpitala powiatowego w Pionkach. Prace przy modernizacji najstarszych budynków szpitala przy ul. Niepodległości o wartości ponad 13 milionów złotych zrealizuje radomska firma Arbud Investments.

Rewitalizacja za 13,5 miliona złotych

Przedmiotem umowy jest rewitalizacja i modernizacja najstarszych obiektów szpitalnych, czyli budynków apteki i dawnej chirurgii. W tym ostatnim będą mieścić się m.in. biura dyrekcji oraz laboratorium i inne pomieszczenia administracyjne. Na ten cel samorząd Powiatu Radomskiego otrzymał 10,2 miliona złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Szacowana wartość inwestycji to blisko 13,5 miliona złotych. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 miliona, zaś kolejne 1,2 miliona zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

fot.Powiat Radomski

– Cieszę się, że mogliśmy działać w biało-czerwonej drużynie, że dzięki wsparciu naszych parlamentarzystów, udało się pozyskać niezbędne fundusze na budowę i wyposażenie nowego szpitala w Pionkach, w sumie ponad 45 milionów złotych z budżetu państwa oraz funduszy celowych. Z kolei Powiat Radomski przeznaczył na budowę blisko 31,5 miliona złotych. Cieszy mnie wsparcie lokalnych samorządów, czyli miasta oraz gminy Pionki, które w sumie przekazały na budowę 2,95 miliona złotych, za co bardzo serdecznie dziękuję radnym i włodarzom. My tego szpitala nie zabierzemy przecież do Radomia, tylko będzie służył mieszkańcom Pionek i okolic, będąc w dodatku jednym z największych pracodawców w mieście – dodał starosta Waldemar Trelka.

 

źródło: /Powiat Radomski/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content