10,6 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

Niezapomniany Dzień Dziecka: Przedszkolaki z Pionek w Pałacu Prezydenckim

Popularne

Dzieci z Przedszkola nr 1 w Pionkach na długo zapamiętają tegoroczny Dzień Dziecka. Na zaproszenie Pary Prezydenckiej odwiedziły Pałac Prezydencki w Warszawie, wzięły udział w przygotowanych dla nich atrakcjach i dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

„Bezpieczne Wakacje z Parą Prezydencką” to cykliczna akcja, w ramach której Prezydent RP i Pierwsza Dama goszczą co roku w ogrodach Pałacu Prezydenckiego i Belwederu setki dzieci z całej Polski. Jest to dobry czas, aby tuż przed wakacjami wspólnie przypomnieć sobie i uczyć się, jak bezpiecznie zachować się podczas letniego wypoczynku.

– Udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Żebyście wszyscy razem: z najbliższymi, z rodzeństwem, z rodzicami po wypoczynku wrócili spokojnie do domu, do swoich obowiązków w nowym roku szkolnym  –  zwrócił się do dzieci zgromadzonych w ogrodach Pałacu Prezydent RP Andrzej Duda.

– Życzę Wam przede wszystkim, żebyście zawsze czuły się kochane, żebyście zawsze czuły się bezpiecznie. I jak powiedział Janusz Korczak: „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. I tego uśmiechu na co dzień życzę Wam jak najwięcej. Wszystkiego dobrego! – dodała Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

W czasie wydarzenia Prezydent wręczył trzem młodym bohaterom, którzy uratowali zdrowie i życie innych, Medale za Ofiarność i Odwagę.

Przedszkolaki, które zostały zaproszone do Pałacu wraz z dyrektor Przedszkola nr 1 Elżbietą Głuszek oraz nauczycielkami Eweliną Mazur i Agnieszką Maksym, uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli kilkudziesięciu służb mundurowych, ratowniczych oraz innych instytucji. Dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, właściwego wykorzystywania numerów alarmowych, bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni, poruszania się po drogach oraz bezpiecznego spędzania czasu podczas górskich wędrówek i wypoczynku nad wodą. Zobaczyły także specjalny pokaz w wykonaniu wyszkolonego psa służbowego „Zachara”, służącego w  Żandarmerii Wojskowej.

Na terenie ogrodów rozlokowano kilkadziesiąt stanowisk przygotowanych przez m.in. Wojska Obrony Terytorialnej, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, Państwową Straż Pożarną, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe czy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – ku zaskoczeniu wycieczki z Pionek jedno z nich należało do Nadleśnictwa Kozienice i promowało walory Puszczy Kozienickiej.

– Dla przedszkolaków z Pionek wizyta w Pałacu była bardzo ciekawym i ważnym doświadczeniem, ponieważ mogły osobiście poznać Parę Prezydencką, ale także dlatego, że mogły przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego spędzania zbliżających się wakacji – podkreśliła Elżbieta Głuszek, dyrektor Przedszkola nr 1 w Pionkach.

W pikniku wzięły udział dzieci z całej Polski, w tym również z Ukrainy, uczące się w polskich placówkach oświatowych.

 

źródło: Przedszkole nr 1 w Pionkach

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content