11,5 C
Pionki
czwartek, 5 października, 2023

[ZDJĘCIA] Słoneczny Dzień Dziecka w Pionkach. Zobacz co się działo!

Popularne

W niedzielę, 4 czerwca, nad Stawem Górnym w Pionkach o godzinie 14 rozpoczął się Dzień Dziecka. Organizatorzy zapewnili całą masę atrakcji.

Miejskie instytucje i organizacje zapraszały najmłodszych wraz rodzicami na różnego rodzaju zabawy, gry oraz loterię fantową. Przy stoiskach nie zabrakło również koszy pełnych słodyczy oraz drobnych upominków.

Niedzielna impreza rozpoczęła się o godz. 14.00. Godzinę później, burmistrz Pionek Robert Kowalczyk oficjalnie rozpoczął pionkowskie obchody Dnia Dziecka.

– Najważniejsze w tym dniu są dzieci, ale i również o rodzicach i opiekunach nie można zapomnieć. Będziemy się w tym dniu dobrze bawić, życzę Państwu, żebyście dzień spędzili tak jak chcecie, ale korzystali z tych atrakcji, które przygotowaliśmy dla państwa i mam nadzieję, że to będzie dla was dobry dzień, który będziemy długo pamiętać. Wszystkiego dobrego!  – powiedział burmistrz Kowalczyk

Dziecięcy uśmiech, wspólna zabawa, gry plenerowe, animacje i szereg ciekawych atrakcji – to tylko kilka z wielu elementów, które uczyniły festyn z okazji Dnia Dziecka niezapomnianym wydarzeniem dla wszystkich uczestników. Niedzielna impreza na terenie Stawu Górnego w Pionkach zgromadziła dzieci oraz rodziców z całego miasta i okolic.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla dzieci znalazła się  dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw Myszka Miki, pokazy baniek mydlanych, zabawa fantowa, zawody sportowe. W trakcie imprezy nie zabrakło również konkursów przyrodniczych, pszczelarskich oraz słodkiego poczęstunku.

Najmłodsi mieli możliwość obejrzenia z bliska wozu strażackiego oraz radiowozu policyjnego. Tu bez rozróżniania na dziewczynki i chłopców, na młodszych i starszych, każdy chciał choć przez chwilę znaleźć się w takim uprzywilejowanym pojeździe by móc zobaczyć jak wygląda od środka. Syrena co jakiś czas była doskonale słyszalna w okolicy.

Ponieważ ten wyjątkowy dzień w roku to święto wszystkich dzieci, dlatego każde z nich mogło skorzystać bezpłatnie i bez limitu z atrakcji jakie przygotowano. Zabawa potrwała, aż do godziny 19.

Najmłodsi uczestnicy festynu mieli okazję skorzystać z przejażdżki motocyklem oraz wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki

O wodę w ten upalny dzień zadbało Przedsiębiorstwo Wodno Kanalizacyjno Ciepłownicze w Pionkach. Miejska spółka przygotowała również słodkie niespodzianki, kolorowani oraz zagadki z atrakcyjnymi nagrodami. Wśród nich były hulajnogi

Współorganizatorami wydarzenia byli: Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ekoPionki Sp. z o. o., PWKC w Pionkach Sp. z o.o., Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach, Miejska Biblioteka Publiczna, Nadleśnictwo Kozienice, Kozienicki Park Krajobrazowy, Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej, Komisariat Policji w Pionkach, Ochotnicza Straż Pożarna w Pionkach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

To okno się zamknie za 25 sekundy

Skip to content