22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

„Duży targ” zmieni lokalizację. PKP chciało zarobić na handlujących i mieście

Popularne

spot_img

PKP drastycznie podniosła stawkę za dzierżawę z 40 tys. na blisko 100 tysięcy złotych rocznie. Targowica miejska zlokalizowana przy ulicy Zwycięstwa zostanie przeniesiona.

Z początkiem roku Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się na podniesienie stawki za dzierżawę terenu znajdującego się przy ulicy Zwycięstwa. Z decyzją PKP o podwyżce rzędu 240% (z 0,38 zł/m2 do 0,89 zł/m2 ) nie zgadza się burmistrz, który zaproponował radnym miejskim przeniesienie „dużego targu” na teren miasta.

Obecny teren dzierżawiony od PKP

– Przesuwamy teren targowiska na teren miejski. Tak naprawdę od Kamyka w kierunku naszego miasta, wychodząc z terenu PKP, po tym jak PKP bardzo drastycznie podniosło nam dzierżawę od gruntu. Budowa będzie dotyczyła dwóch alejek, wybrukowanych kostką a także przeniesieniu naszego ogrodzenia z terenu PKP na teren miejski – wyjaśnił burmistrz Robert Kowalczyk

Teren, który zostanie przebudowany – działka sąsiednia należąca do miasta

Z informacji przekazanych przez burmistrza, umowa dzierżawy terenu, na którym obecnie znajduje się „duży targ” wygaśnie z końcem czerwca. Rozwiązanie umowy nie oznacza jednak, że handlujący będą musieli się całkowicie „przenieść” z ulicy Zwycięstwa.

Miasto, dzięki pozytywnej decyzji 9 radnych (Belowski Zbigniew, Bińkowski Krzysztof, Jaroszek Dawid, Kobylas Paweł, Nowak Piotr, Pacan Stanisław, Panufnik Kamil, Wąsik Grzegorz, Wydmuch Iwona), przeznaczyło kwotę 200 tys. złotych na utwardzenie terenu oraz przeniesieniu ogrodzenia na działkę sąsiednią, która jest własnością miasta. Przeciw uchwale, która zawierała przesunięcia budżetowe  zagłosowało czworo radnych (Grzywacz Wioletta, Łyżwa Tomasz, Maślanek Wojciech, Wierzycka Anna).

Jak wyglądała dyskusja radnych podczas obrad można obejrzeć poniżej (dyskusja od 54:56)

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content