-5,8 C
Pionki
poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na Mikołajkowy Nordic Walking po Puszczy Kozienickiej

Popularne

Leśnicy zapraszają na XII edycję marszu z kijkami przez Puszczę Kozienicką.

Nadleśnictwo Kozienice zaprasza na imprezę plenerową „Mikołajkowy Nordic Walking”, która odbędzie się w niedzielę, 5 grudnia.

Zbiórka na przy pomniku pszczoły w „Bartnym Kącie”.

  • 10:00 – zbiórka uczestników marszu przy pomniku pszczoły w uroczysku „Bartny Kąt” – powitanie i krótka rozgrzewka z instruktorem,
  • 10:15 – wymarsz na trasę ok. 5 km, w trakcie, której będą 2 przystanki tematyczne,
  • 12:00 – zbiórka uczestników marszu przy szkółce leśnej, ognisko, mini catering, konkursy dla chętnych,
  • 13:30 – podsumowanie i zakończenie marszu.

W programie przewidziano także mikołajkową niespodziankę.

Korzyści Nordic Walking

Badania wykazały, że dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak: usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego, odciążenie stawów w tym dolnego odcinka kręgosłupa, zwiększenie poboru tlenu przeciętnie o 20 do 58%, w zależności od intensywności wbijania kijków. Rozwija też wszystkie mięśnie kończyn dolnych, prostowników kończyn górnych, wzmacnia mięśnie tułowia, ramion i barków, zwiększa mobilność górnego odcinka kręgosłupa i łagodzi napięcia mięśniowe w okolicy barków. Niewielkie obciążenie stawów u osób ćwiczących nordic walking sprawia, że jest zalecany osobom otyłym. Nie pogarsza także stanu obolałych stawów, zwłaszcza kolanowych. Ponadto w porównaniu ze zwykłym chodem, uprawiający nordic walking spala przeciętnie od 20 do 40% więcej kalorii. Kijki pomagają również w utrzymaniu lepszej postawy, równowagi i stabilności podczas chodu.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content