15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Longin Pinkowski „Malarstwo” – autorskie oprowadzanie po wystawie i promocja publikacji

Popularne

spot_img

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza w sobotę, 29 października, o godz. 13.00, na autorskie oprowadzanie Longina Pinkowskiego po wystawie „Malarstwo”.

Będzie to okazja do osobistego spotkania z artystą – rozpoznawalnym przedstawicielem radomskiego środowiska artystycznego, pedagogiem i inicjatorem powstania grupy plastycznej M-5 – który opowie o eksponowanych pracach, a także do prezentacji nowo wydanej, towarzyszącej wystawie publikacji.

Longin Pinkowski

„Wydawnictwo i ekspozycja przybliżają, choć nie wyczerpują w pełni, spektrum zainteresowań Longina Pinkowskiego, niemiej jednak z zespołu zgromadzonych dzieł wyłania się charakterystyczny i reprezentatywny obraz jego działalności. Longin Pinkowski jest wychowankiem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, kreatywnym kontynuatorem tradycji łączącej konwencję kolorystyczną szkoły sopockiej z rozwiązaniami bliskimi założeniom romantyzmu i poetyki nadrealistycznej. Jego twórczość jest odzwierciedleniem temperamentu i sposobu rozumienia otaczającego świata, materializacją emocji i osobistą transmisją „pejzażu wewnętrznego”. Na przestrzeni wielu lat pracy, wytworzył własny, indywidualny język formalny, łączący poszukiwania w zakresie koloru z charakterystycznym ekspresyjnym gestem” (Mariusz Jończy, kurator wystawy).

Wstęp – 6 zł.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content