9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

[ZDJĘCIA] Niezwykle ciekawe warsztaty w Elektrowni w okresie ferii zimowych

Popularne

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza dzieci do skorzystania z oferty zajęć edukacyjnych w okresie ferii zimowych.

Pierwsza propozycja to warsztaty online, które odbędą się od 7 do 11 lutego, o godz.11.00, będzie to niezapomniany tydzień ze sztuką współczesną

Od poniedziałku, 7 lutego ( codziennie) o godzinie 11.00, Elektrownia będzie spotykać się na żywo z widzami na kanale YouTube Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia.

Przybliżone zostaną sylwetki, pięciu ciekawych i ważnych dla sztuki współczesnej artystów, takich jak Banksy, Damien Hirst, Yayoi Kusama, Jeff Koons czy Olafur Eliasson. Przyglądając się pracom tych artystów, organizatorzy spotkań będą przekonywać, że sztuka współczesna może być ciekawa i widowiskowa.

Podczas spotkań prowadzone będą warsztaty plastyczne, podczas których w prosty sposób wykonywane będą prace inspirowane dziełami omówionych artystów.

Na te zajęcia nie obowiązują zapisy.

Druga propozycja Elektrowni to warsztaty rodzinne „Biuro Miejskich Wizjonerów”, na które zapraszamy w niedzielę, 6 lutego, o godz.12.00. Zajęcia odbędą się stacjonarnie w siedzibie instytucji przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

Lubisz spacery po mieście? Co powiesz na spacer po Radomiu z udziałem wehikułu czasu? Za sprawą magicznych fotografii będzie można przenieść się w czasie 50 lat wstecz. Czy rozpoznamy nasze ulubione zakątki? Może poznamy ciekawych ludzi? Przyglądając się archiwalnym zdjęciom na wystawie w Elektrowni i rozmawiając o zmianach, jakie zaistniały w Radomiu na przestrzeni lat, organizatorzy warsztatów wraz z uczestnikami spróbują zbudować wyobrażenie miasto przyszłości. Ciekawe, jak będą wyglądały nasze domy, sklepy i ulice za 50 czy 100 lat.

Rodzinne warsztaty plastyczne zainspirowane będą wystawą „Wojciech Stan. 70 lat z fotografią”.

Zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku (5 – 12 lat).

Cena: 10 zł (rodzina – maks. 3 osoby)

Zapisy: edukacja@mcswelektrownia.pl (ilość miejsc ograniczona).

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content