22.3 C
Pionki
czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Kolejna akcja „Moto Kropla” w Pionkach już wkrótce. Będą liczne występy oraz atrakcje dla całych rodzin

Popularne

spot_img

Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki zaprasza na „MOTOKROPLĘ”, która odbędzie się 14 maja w godzinach 12-18 na Ogródku Jordanowskim w Pionkach. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Burmistrza Miasta Pionki – Roberta Kowalczyka.

„MOTOKROPLA” to cykliczna akcja zbiórki krwi przez motocyklistów. Jej celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Akcja ze względu na edukacyjny charakter ma również przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. – Serdecznie zapraszamy do oddawania krwi podczas „MOTOKROPLI” –  na krwiodawców będą czekały atrakcyjne upominki – zachęcają organizatorzy.

Gwiazdą wieczoru będzie radomski zespół muzyczny „Jak Najbardziej”, który powstał w 2013 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Podczas wydarzenia odbędą się liczne występy artystyczne dzieci oraz Stowarzyszeń Seniorów. Nie zabraknie również pokazu Klubu Sportowego Tang Soo Do Pionki. Najmłodsi uczestnicy będą mogli uczestniczyć w grach i zabawach sportowych.

W czasie trwania akcji będzie można nieodpłatnie skorzystać z:

– porad medycznych (pomiar cukru i ciśnienia)

– porad i profilaktyki stomatologicznej dla dzieci – Dentobus Corten Miedic,

– porad dietetyka – mgr Karoliny Zapory

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Motocyklowe Pionki. Za współorganizację odpowiedzialne są Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach, Klub Sportowy Tang Soo Do, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Dr Konrada Vietha w Radomiu.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content