9.5 C
Pionki
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Już jutro koncert muzyki klasycznej w Pionkach. Upamiętnią setną rocznicę odzyskania niepodległości

Popularne

Już w najbliższą sobotę, 7 maja na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach odbędzie się koncert muzyki klasycznej. W budynku MOK przy ulicy Radomskiej wystąpi kwartet, który zaprezentuje repertuar upamiętniający setną rocznicę odzyskania niepodległości.

Koncerty odbywają się w 3 małych i średnich miejscowościach: Żyrardów, Płock oraz Pionki. Jeśli chodzi o Pionki koncert rozpocznie się o godzinie 16. Wstęp jest bezpłatny.

Zorganizowane wydarzenia nawiązują do setnej rocznicy odzyskania niepodległości i odbudowy polskiej państwowości. Repertuar obejmie twórczość polskich kompozytorów związanych z odzyskaniem niepodległości, takich jak Fryderyk Chopin, Stanisław Moniuszko, Jan Paderewski.

Muzycy, wykonawcy wyżej wymienionych koncertów to kwartet w składzie: flecista Ryszard Borowski, skrzypaczka Agnieszka Cypryk, akordeonista Rafał Grząka oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski. Prelekcja będzie miała charakter edukacyjny i przyczyni się do budowy pamięci zbiorowej Polaków doświadczeń związanych z procesem odzyskania i budowy niepodległego państwa polskiego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content