21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Kierowcy z promilami zatrzymani

Popularne

spot_img

Podczas weekendu zatrzymano 3 nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Jeden z nich dodatkowo spowodował kolizję drogową.

W piątek w Pionkach na ulicy Fabrycznej kierowca pojazdu marki KIA podczas wykonywania manewru omijania nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd marki Nissan, którym kierowała 38-latka. Kobieta ujęła sprawcę kolizji i poinformowała o zajściu dyżurnego Policji. W wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń. Okazało się, że 73-letni kierujący Kia miał ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotę policjanci z Wydziału Patrolowo Interwencyjnego KMP w Radomiu w miejscowości Kolonia Wolanów zatrzymali 19-latka, który kierował pojazdem marki Suzuki. Mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a po sprawdzeniu stanu trzeźwości badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali w sobotę na ulicy Warszawskiej w Radomiu 30-latka, który kierował Oplem. Miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

– Teraz o konsekwencjach jakie poniosą zadecyduje sąd. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. – informuje Justyna Jaśkiewicz z KMP w Radomiu

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content