11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Wybory samorządowe 2024. Poznajemy kandydatów na wójta i burmistrza Gminy Pionki i Miasta Pionki

Popularne

Do wyborów samorządowych pozostało niespełna trzy miesiące. Mieszkańcy lokalnych społeczności zdecydują kto będzie ich reprezentantem w samorządzie. Poznajcie nazwiska osób, które oficjalnie ogłosiły swój start w wyborach na wójta i burmistrza w Gminie Pionki i Mieście Pionki.

Jak zapowiedział premier Donald Tusk pierwsza tura wyborów odbędzie się 7 kwietnia, ewentualna druga tura zaplanowana została na 21 kwietnia. Czas decyzji zbliża się więc nieubłaganie, poznajmy więc nazwiska osób, które zdecydowały się na start w wyborach na najważniejsze funkcji w mieście i gminie Pionki.

Miasto Pionki

Od pięciu lat funkcję burmistrza sprawuje Robert Kowalczyk. W wyborach samorządowych, które odbyły się w 2018 roku stanął do rywalizacji o najwyższą funkcję w mieście wraz z trójką kontrkandydatów tj. Joanną Ewą Klich, Krzysztofem Banaszkiem oraz Romualdem Zawodnikiem. W drugiej turze wyborów obecny burmistrz zdobył  68.14% głosów poparcia mieszkańców (4483 głosów) deklasując zdecydowanie swoją rywalkę Joannę Ewę Klich. Według oficjalnej zapowiedzi obecny burmistrz podjął już decyzję o ponownym starcie w zbliżających się wyborach, na drugą kadencję.

Kolejny kandydat

W ostatnich dniach w wielu skrzynkach pocztowych mieszkańcy Pionek otrzymali ulotkę z informacją o podjęciu decyzji o kandydowaniu na urząd burmistrza Miasta Pionki przez Tomasza Wyroślaka. To były pracownik Urzędu Miasta Pionki, bliski współpracownik byłego burmistrza, kierownik Wydziału Promocji oraz pełniący przez pewien okres obowiązki dyrektora MZUK.

Gmina Pionki

Od 1995 roku wójtem Gminy Pionki jest niezmiennie Mirosław Ziółek. Według potwierdzonej „ u źródła” informacji, obecny wójt nie będzie już brał udziału w wyborach na funkcję wójta gminy. Jak zapowiedział, przechodzi na emeryturę.

Ta informacja jest sygnałem, że Gmina Pionki będzie miała nowego wójta. Pierwszym, a w zasadzie pierwszą kandydatką, która oficjalnie potwierdziła swój start w wyborach na wójta jest obecna sekretarz urzędu gminy Katarzyna Konopska.

Potwierdzam swój start w wyborach samorządowych jako kandydat na Wójta Gminy Pionki. Zdaję sobie sprawę z ogromu odpowiedzialności, pracy i oczekiwań mieszkańców, które wiążą się z tą funkcją. Od wielu lat jestem pośród naszych mieszkańców i służę im swoją pracą. To doświadczenie i wiedza jest gwarancją merytorycznych i stabilnych decyzji dla lepszego jutra naszej gminy. – zapowiada kandydatka na wójta Katarzyna Konopska.

Swojej kandydatury i startu w wyborach na wójta (na obecną chwilę) nie potwierdza natomiast radny gminy Piotr Krakowiak. Jak zapowiedział w krótkiej rozmowie z nami – Jeżeli zdecyduje się na kandydowanie wówczas poinformuje lokalne media.

Wiele wskazuje na to, że nie są wszystkie nazwiska osób, które chcą objąć funkcję burmistrza Pionek lub wójta w Gminie Pionki. Czekamy więc na kolejne i obiecujemy, że informacje o sylwetkach, ewentualnych programach wyborczych, będziemy zamieszczali w odrębnych materiałach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content