21.7 C
Pionki
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img

Kadry dla nowego lotniska będą szkolone w Radomiu

Popularne

spot_img

PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Program Edukacji Lotniczej i Lotniskowej ma na celu m.in. wspieranie rozwoju specjalistycznej kadry lotniczej i lotniskowej na potrzeby lotniska w Radomiu.

Projekt ma również pomóc dostosowywać kadrę lotniczą do dynamicznie zmieniających się wyzwań stojących przed tą gałęzią transportu. Najważniejszym założeniem programu jest bowiem zapewnienie wykwalifikowanej kadry na każdym poziomie kompetencji – od agentów obsługi naziemnej przez mechaników lotniczych po menadżerów niższego, średniego i najwyższego szczebla.

– Nie stać nas na to, żeby czekać z założonymi rękami. Rzeczywistość zmienia się na naszych oczach. Dlatego tworzymy program, który ma kompleksowo dostosować naszą branżę do nowych realiów i zbudować solidne zaplecze. Nie da się tego osiągnąć bez dobrych fachowców – mówi prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, Stanisław Wojtera.

Jak mówi Katarzyna Kołodziejska, dyrektorka Szkół ZDZ w Radomiu, będą to uczniowie klasy o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych. – Jest to bardzo mocne wsparcie dające możliwość wykształcenia umiejętności i kompetencji w zakresie wykonywania pracy na lotnisku – podkreśla dyrektora.

Porozumienie dotyczy kierunków Technik lotniskowych służb operacyjnych oraz Technik eksploatacji portów i terminali, które w swojej ofercie edukacyjnej mają Szkoły ZDZ, jako jedyna placówka oświatowa w Radomiu i subregionie radomskim. Pierwsi uczniowie już uczą się na kierunku Technik lotniskowych służb operacyjnych od 1 września 2021 r. Współpraca ma zaprocentować współudziałem Przedsiębiorstwa „Porty Lotnicze” w teoretycznej i praktycznej  nauce zawodu, także z wykorzystaniem bazy firmy i przy zaangażowaniu  kadry do adaptacji programów nauczania młodzieży. Chodzi o takie przedmioty jak m.in. prawo lotnicze, meteorologia, infrastruktura portów lotniczych, obsługa naziemna statków powietrznych i pasażerów.

– Absolwentów nowego kierunku po zakończeniu nauki i nabyciu wysokich kwalifikacji zawodowych, czeka atrakcyjna praca w wyuczonym zawodzie. Nowopowstające lotnisko w Radomiu będzie potrzebowało specjalistów na wielu stanowiskach – stwierdziła Katarzyna Kołodziejska.

– Pilotażowo uruchomiliśmy już klasę o specjalizacji technik lotniskowych służb operacyjnych. Będziemy potrzebować ludzi do pracy. Dobrze przygotowana kadra wymaga długich i specjalistycznych szkoleń – potwierdza Grzegorz Tuszyński, dyrektor lotniska Warszawa-Radom. W ramach tych planów PPL – poza szkołami ZDZ – nawiązał współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy. Będzie ona dotyczyć rekrutacji oraz specjalistycznego szkolenia kadr, które w przyszłości zasilą radomski port lotniczy.

art.sp/PPL/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content