11.2 C
Pionki
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Elektrownia na weekend

Popularne

W najbliższy weekend  w Elektrowni będzie można obejrzeć dwie ekspozycje: wystawę zorganizowaną z okazji jubileuszu 25-lecia istnienia Samorządu Województwa Mazowieckiego pt. „Serce sztuki Mazowsza bije w Radomiu” oraz nowo otwartą wystawę Grupy not a Number pt. „Ś//Ć światłociemń”

Grupa not a Number (Alicja Panasiewicz i Adam Panasiewicz) powstała w 2015 roku w oparciu o wspólne doświadczenia artystyczne; tworzący ją artyści zajmują się głównie działaniami wykorzystującymi język współczesnych mediów

W polu zainteresowania artystów znajdują się obraz sterowany cyfrowo oraz światło jako medium w urządzeniach analogowych i cyfrowych. Interesuje ich koncepcja przekraczania granic zmysłów i przestrzeni doświadczenia w sztuce, wykorzystanie niedoskonałości percepcyjnej na korzyść efektu sztuki. Dla realizacji swoich pomysłów sięgają do świata nauki współczesnej, ale także do koncepcji starszych, również tych nieaktualnych.

Wystawę można oglądać do 14 stycznia 2024 roku.

Ekspozycja pt. „Serce sztuki Mazowsza bije w Radomiu”  jest wyborem dzieł 46 autorów, reprezentujących różne pokolenia, środowiska, formy wypowiedzi i narracje kształtujące obraz polskiej sztuki nowoczesnej po II wojnie światowej. Na wystawie można obejrzeć blisko 80 dzieł. Ilustrują wizerunek rodzimej sztuki schyłku epoki modernizmu z zaakcentowaniem tendencji neoawangardowych.

Wystawę można oglądać do 7 stycznia 2024 roku.

Grupy zorganizowane mogą skorzystać ze zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem

Wystawa czynna piątek: 10.00 – 18.00 (w soboty wstęp na wystawy bezpłatny)

Sobota – niedziela: 12.00 – 18.00


 

W najbliższy weekend, 9 grudnia, o godz.11.00, zachęcamy też do udziału w spotkaniu pt. „Sztuka wpływu na ból”.

Zajęcia o charakterze warsztatowym poprowadzi Viktor Kraievskyi, fizjoterapeuta, właściciel studia „Zdrowa Postawa”. Uczestnicy nie tylko dowiedzą się, jak w praktyczny sposób zadbać o higienę swojej pracy i wypoczynku, ale dostaną także porcję wiedzy na temat anatomii ludzkiego ciała.

Koszt 80 zł, zapisy: 884 320 030


 

Z kolei sympatyków kina studyjnego zapraszamy na projekcje w ramach 16. Zimowego Przeglądu Koksownik. Do zobaczenia jeszcze filmy:  dokumentalny pt. „Świat po pracy”, dramat pt. „Zielona Granica”,  dokumentalny pt. „Skąd dokąd” oraz thriller polityczny pt. „Polowanie”.

Dwa premierowe filmy, dostępne w kinie Elektrowni, od piątku, 8 grudnia to dramat pt. „Światłonoc’ oraz film obyczajowy pt. „Koliber”.

Dramat „Światłonoc” to historia młodej kobiety, która  powraca do swojej rodzinnej górskiej wioski, szukając odpowiedzi na temat swojego trudnego dzieciństwa, ale gdy próbuje odkryć prawdę, starożytne przesądy prowadzą mieszkańców wioski do oskarżenia jej o czary i morderstwo.

Film „Koliber” to opowieść o losach bezdomnego byłego żołnierza sił specjalnych, który przejmuje tożsamość innej osoby, co otwiera mu drogę do dokonania zemsty.

Rodziców z dziećmi zapraszamy na film familijny pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem 3”.

Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Będzie wyjątkowo ciekawie – podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.

Film dla dzieci od 9 lat.

Szczegółowy kalendarz projekcji kina na stronie: www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content