17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

To będzie ostatnie spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” w tym roku

Popularne

spot_img

„Przypadek” to tytuł dramatu psychologicznego, który zostanie wyświetlony podczas XII Spotkania Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Spotkanie zaplanowano na środę, 13 grudnia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek tradycyjnie o godz. 17.30.

– Niezmiernie miło mi zaprosić widzów na kolejne, ostatnie w tym roku, spotkanie naszego klubu. Tym razem chcemy zaproponować kinomanom produkcję znacznie starszą niż dotychczas wyświetlane w ramach tego cyklu. „Przypadek” to bowiem produkcja z 1981 roku. Ten dramat psychologiczny uznawany jest za jeden z najlepszych filmów Krzysztofa Kieślowskiego, a na ekranie występuje m.in. fenomenalny Bogusław Linda i jest to jedna z jego najważniejszych ról w całej karierze – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Bogusław Linda wciela się w rolę studenta medycyny Witka Długosza. Poznajemy go w momencie śmierci jego ojca, który umierając mówi mu, że niczego nie musi. Chłopak postanawia przerwać studia, które zaczął pod presją ojca i chce wyjechać do Warszawy. To jak potoczy się jego dalszy los zależeć będzie od przypadku. W zależności od tego, czy złapie uciekający pociąg na stacji Łódź Fabryczna, czy nie – los przekieruje go na inne tory, a widzowie poznają wszystkie trzy warianty jego życia.

– W filmie występuje cała plejada gwiazd polskiego kina. Oprócz wspomnianego Bogusława Lindy, w „Przypadku” zagrali m.in. Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz, Bogusława Pawelec czy Adam Ferency. To doskonała produkcja, o której warto raz jeszcze porozmawiać. Oczywiście w trakcie spotkania nie zabraknie prelekcji i dyskusji, które poprowadzą filmoznawcy: Anna Równy i Jarosław Skulski – dodaje Elwira Kozłowska.

Rusza sprzedaż biletów

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 6 grudnia. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 15 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 5 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Działalność Klubu Filmowego „Znicz” w 2023 r. jest współfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content