14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Czy Dworzec Pionki Główne zostanie wyremontowany? To będzie już drugie podejście do przetargu

Popularne

PKP SA po ponad roku ponawiają przetarg na przebudowę zabytkowego dworca Pionki Główne, leżącego przy linii 26 Łuków – Radom. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Dworzec Pionki został wybudowany w 1925 r. w tzw. stylu dworkowym. Obiekt według zakładanego planu miałby zostać poddany kompleksowej modernizacji. Wyremontowana i odtworzona zostanie historyczna stolarka okienna i drzwiowa, odbudowana zostanie attyka dachowa. Zmieni się zagospodarowanie wnętrza. Na parterze przewidziano hol z ogólnodostępnymi toaletami i kasą. Na piętrze założono wydzielenie Sali ślubów, a na poddaszu – pomieszczenia archiwum. Piece kaflowe zostaną poddane renowacji. Wybudowana zostanie winda, a dworzec – znajdujący się na wyniesieniu – zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zagospodarowane zostanie bezpośrednie otoczenie. Wymieniona zostanie nawierzchnia wraz z podbudową. Położona zostanie kostka brukowa granitowa. Wybudowany zostanie podnośnik dla osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 27 kwietnia. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na realizację prac przeznaczono 55 tygodni. W czasie prac podróżni będą korzystać z dworca tymczasowego.

Poprzedni przetarg został unieważniony. Wystartowały trzy firmy z ofertami na kwoty od 9,7 do 12,5 mln zł brutto, przy budżecie 7,8 mln zł brutto.

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content