31.4 C
Pionki
piątek, 12 lipca, 2024
spot_img

Ciąg dalszy „afery dworcowej” w Pionkach. Ogłoszono przetarg na przebudowę dworca Pionki Zachodnie – to będzie już trzecia próba

Popularne

spot_img

Polskie Koleje Państwowe ogłosiły kolejny przetarg na przebudowę dworca kolejowego Pionki Zachodnie.

To kolejna próba rozstrzygnięcia przetargu na przebudowę dworca w Pionkach Zachodnich . W lutym 2021 wpłynęło 7 ofert, ale wszystkie były za drogie. PKP zamierzały przeznaczyć na tę inwestycję nieco ponad 3 mln zł, a najtańsza oferta przekraczała wtedy 4,5 mln zł. Analogiczna sytuacja miała miejsce w październiku, wszystkie oferty przekroczyły zakładany budżet.

Teraz, potencjalni wykonawcy mają czas na składanie ofert do 14 czerwca do godziny 12:00.

W przypadku dworca Pionki Zachodnie zakres prac przewiduje zmianę układu funkcjonalnego, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, ocieplenie obiektu, wyburzenie najwyższej kondygnacji – w poziomie torów. Dzięki temu, jak informuje projektant, uzyskano wyższą wysokość kondygnacji (4 m w poczekalni) oraz większą powierzchnię użytkową. Na parterze zaplanowano lokal komercyjny oraz dojście do windy w podcieniu. Na piętrze zaprojektowano poczekalnię wewnętrzną i zewnętrzną (pod wiatą – otwartą od strony torów). Na piętrze zaprojektowano natomiast poczekalnię wewnętrzną i zewnętrzną (pod wiatą), ogólnodostępne toalety oraz kasy. Charakterystycznym elementem budynku będą żaluzje fasadowe po obwodzie budynku. Ponadto w ramach inwestycji powstać ma wiata rowerowa. Teren wokół dworca zostanie utwardzony, pojawi się ławka dla podróżnych. 

Warto też dodać, że pod koniec maja, Polskie Koleje Państwowe otworzyły oferty przetargowe na remont dworca kolejowego Pionki. Żadna ze złożonych ofert nie zmieściła się w budżecie, przez co można spodziewać się unieważnienia przetargu – już drugiego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content