15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

„Bombka w CKA”. Nietuzinkowe i wyjątkowe ozdoby świąteczne

Popularne

spot_img

Za nami kolejne warsztaty plastyczne „Bombka w CKA”. W piątkowe popołudnie, 1 grudnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Kozienice już po raz siódmy spotkali się w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, by wspólnie tworzyć nietuzinkowe i wyjątkowe ozdoby świąteczne.

Wszystkich przybyłych na zajęcia do patio Centrum Kulturalno-Artystycznego, w imieniu dyrektorki KDK Elwiry Kozłowskiej oraz swoim, powitała instruktorka KDK Agnieszka Bieńkowska. Przypomniała, że te cykliczne spotkania stały się już lokalną tradycją i podziękowała uczestnikom za to, że tak chętnie angażują się w warsztaty. Następnie przedstawiła wszystkich uczestników. Do tegorocznej edycji „Bombki” zgłosili się przedstawiciele ośmiu szkół: wszystkich czterech PSP z Kozienic, a także PSP ze Świerży Górnych, Woli Chodkowskiej, Wólki Tyrzyńskiej i Brzeźnicy. W sumie 24 uczniów i 8 opiekunek.
fot. KDK
Po tym krótkim wstępie, przyszła pora na prezentację techniki, przy pomocy której w tym roku tworzono piękne bombki. Tym razem uczniowie wykonywali mixmediowe serca, z wykorzystaniem farb akrylowych, wycisków z form silikonowych oraz past złoconych. Ta technika tylko na pozór wydaje się skomplikowana, a pozwala uzyskać wspaniałe efekty. Każda bombka była niepowtarzalna, a wszystkie z nich prześliczne. Trzeba przyznać, że w ciągu niespełna dwugodzinnych warsztatów powstały prawdziwe dzieła sztuki!
fot. KDK
Zanim wszyscy rozeszli się do swoich szkół i domów, prowadząca zajęcia Agnieszka Bieńkowska, wspierana przez instruktorki KDK Katarzynę Fijołek i Patrycję Dąbrowską, wręczyła wszystkim uczestnikom „Bombki w CKA” pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. W tym roku otrzymali oni wyjątkowe pierniki, zdobione wzorem przedstawiającym siedzibę Kozienickiego Domu Kultury.
fot. KDK
Na koniec nie mogło zabraknąć także wspólnego zdjęcia. Tym akcentem kolejna „Bombka w CKA” przeszła do historii.
źródło/fot: Kozienicki Dom Kultury

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content