14,6 C
Pionki
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Blisko 40 tys. dla rady seniorów z Pionek i Szydłowca oraz 100 tys. dla strażaków OSP na nowy samochód od władz Mazowsza

Popularne

Mazowsze dla seniorów to nowy program wsparcia samorządu Mazowsza, w ramach którego każda gmina mogła złożyć jeden wniosek na jeden projekt swojej rady seniorów. Radni województwa mazowieckiego podjęli decyzję o dofinansowaniu 35 projektów, na których realizację przeznaczy 642,7 tys. zł. To działania wspierające rozwój rad seniorów i ich inicjatywy, takie jak m.in. organizacja dni seniora, szkolenia z dostępności cyfrowej czy kampanie promujące zdrowie i aktywność fizyczną osób starszych.

Rada seniorów działająca przy gminie Miasto Pionki otrzymała 18,9 tys. zł dotacji na realizację zadania  „Obchody 90-lecia nadania miastu nazwy Pionki – seniorzy przypominają historię miasta podczas festynu „Postaw na rodzinę, łączymy pokolenia”, a rada pracująca przy gminie Szydłowiec może liczyć na 20 tys. zł od radnych województwa mazowieckiego na zakup wyposażenia i sprzętu na potrzeby organizowanych przez seniorów zajęć sportowych i zdrowego stylu życia, m.in.  sprzętu audio, mikrofon bieżni, rowerki, kijków czy namiotu.

OSP z regionu radomskiego z pomocą samorządu Mazowsza

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP. Dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. Samorząd Mazowsza od kilkunastu lat wspiera strażaków ochotników, co podkreśla Tomasz Śmietanka, radny województwa mazowieckiego – Pomoc dla druhów-strażaków traktujemy priorytetowo. Co roku w budżetu województwa na ten cel przeznaczamy po kilka milionów złotych. A strażacy chętnie sięgają po nasze wsparcie i efektywnie je wykorzystują kupując sprzęt, samochody czy remontując remizy.

W tym ponad 1,7 mln zł pomocy na zakup sprzętu specjalistycznego oraz samochodów strażackich trafi do 76 jednostek OSP w regionie radomskim.

Miasto Pionki w ramach działania otrzyma dofinansowanie na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe. Kwota dofinansowania wynosi 100 tys. złotych.

Kolejne ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast na remonty i modernizacje strażnic OSP.

W tym władze Mazowsza pomogą w remontach i modernizacjach 39 strażnic OSP w regionie radomskim. Wartość wsparcia to ponad 1 mln zł.

13 Gmina Pionki radomski Sucha
modernizacja strażnicy                         25 000,00 zł
14 Gmina Miasto Pionki radomski Pionki
remont strażnicy                         10 000,00 zł

Gmina Pionki otrzymała dodatkowo wsparcie finansowe w wysokości 15 tys. złotych na zakup środków ochrony osobistej dla strażaków z OSP Sucha

Czytaj więcej

- Reklama -
spot_img

Ostatnio dodane

Skip to content