21.3 C
Pionki
poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

[AUDIO] To już pewne! Blisko 130 milionów złotych na budowę nowych bloków mieszkalnych w Pionkach

Popularne

spot_img

Budowa nowoczesnych mieszkań pod wynajem staje się faktem. Burmistrz Pionek Robert Kowalczyk poinformował w czwartek o otrzymaniu blisko 130 milionów złotych na pierwszy etap budowy nowego osiedla w Pionkach.

Pod koniec roku 2022 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyła się konferencja pod hasłem „Pionki Miastem Przyszłości” , którą poprowadził burmistrz Robert Kowalczyk – więcej TUTAJ. Burmistrz zapewniał wszystkich, że czas stagnacji, wieloletnich zaniedbań w wielu dziedzinach życia mieszkańców Pionek zakończył się, a jednym z wyzwań przed jakimi stoi lokalny samorząd to podjęcie próby zwiększenia liczby mieszkańców naszego miasta.

I właśnie to wyzwanie w najbliższym czasie nabierze szczególnego znaczenia, bo dziś w trakcie wigilijnego spotkania z mieszkańcami, burmistrz Kowalczyk przekazał informację, że zapowiadana realizacja budowy nowego osiedla, bloków mieszkalnych staje się faktem. Na ten cel udało się pozyskać blisko 130 milionów złotych.

– Dostaliśmy dofinansowanie 129 milionów złotych na pierwszy etap budowy osiedla mieszkaniowego pod wynajem w Pionkach. Czekamy w tej chwili na pozwolenie na budowę ze starostwa Powiatowego w Radomiu. Mamy nadzieję takie uzyskać w styczniu, no i będziemy mogli przystępować pomału do realizacji. Myślę, że może to nastąpić, gdzieś koło czerwca 2024. – powiedział burmistrz Robert Kowalczyk

Zachęcamy do odsłuchania zapisu rozmowy z burmistrzem Robertem Kowalczykiem.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content