15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

32. Finał WOŚP w Kozienicach. Będzie wyjątkowy koncert w Centrum Kulturalno-Artystycznym

Popularne

spot_img

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a z tej okazji – kolejny koncert w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. W niedzielę, 28 stycznia, na scenie sali kameralnej wystąpią trzy zespoły muzyczne, w tym dwie kozienickie formacje. Początek o godz. 18.00.

Kozienicki Dom Kultury gra z Wielką Orkiestrą Świąteczną Pomocy już od wielu lat, a działania w ramach 32. finału rozpoczął już w grudniu. Przypomnijmy, że od 10 grudnia w siedzibie jednostki znajduje się skarbona stacjonarna akcji („firmowa puszka stacjonarna”), gdzie datki będą zbierane aż do dnia finału. Z kolei od 5 stycznia, na aukcjach internetowych, prowadzonych przez kozienicki sztab WOŚP, można licytować trzy „Karty upominkowe KDK”, przekazane na ten cel przez Kozienicki Dom Kultury. Karty mają wartość 100, 200 i 300 zł, a nabywcy będą mogli przy ich pomocy kupić bilety na wybrane przez siebie wydarzenia kulturalne. Licytacje dostępne są pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/wospkozienice

Koncert inny niż wszystkie

Tradycją kozienickich finałów są koncerty. Te niegdyś odbywały się w starej siedzibie Kozienickiego Domu Kultury, a od kilku lat organizowane są w Centrum Kulturalno-Artystycznym. W ostatnich latach dla lokalnej publiczności występowali młodzi artyści z Kozienickiego Domu Kultury oraz Szkoły Muzycznej I stopnia w Kozienicach. Tym razem będzie inaczej.

– W tym roku podjęliśmy decyzję o zmianie formuły koncertu i w pewien sposób będzie to powrót do korzeni. W naszej starej siedzibie wielokrotnie na finałach WOŚP występowały lokalne, kozienickie zespoły muzyczne. I tak też będzie tym razem, bo zaprezentują się dwie formacje z naszego miasta oraz jedna gościnna – zapowiada Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Kto zagra?

Na początek wystąpi zespół Stare Konie, w składzie: Aleksander Fikus (gitary), Zbigniew Gizicki (gitara basowa), Staszek Łuczkowski (perkusja) i Dariusz Szewc (gitary, wokal). To kozienicka formacja, specjalizująca się w brzmieniach bluesowo-rockowych.

Po nich scenę przejmie młodzież z naszego miasta, czyli zespół ZackoLucky. To prawdziwie wybuchowa mieszanka muzyki i osobowości. Formację tworzą: Oliwier Dębiński (wokal), Mikołaj Wójcik (saksofon altowy), Tobiasz Turbak (saksofon tenorowy, piano), Piotr Chałdaś (trąbka), Patryk Marut (gitara), Kacper Smolarczyk (gitara) oraz Samuel Ćwiek (perkusja).

Na finał wystąpi natomiast Dominika Wróbel i Chłopcy Bigbeatowcy. Ich inspiracją muzyczną stała się polska muzyka rozrywkowa lat 70., 80. i 90. XX wieku, a sięgają po repertuar największych artystów polskiej sceny muzyki rozrywkowej, takich jak: Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Zbigniew Wodecki czy Tadeusz Nalepa. Zespół tworzą: Dominika Wróbel (wokal), Marcin Wróbel (gitara), Marek Wąsik (bas), Mariusz Wielgo (instrumenty klawiszowe) oraz Grzegorz Urbańczyk (perkusja).

Koncert w sali kameralnej rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Tuż po koncercie, o godz. 20.00, wszyscy wyjdziemy przed Centrum Kulturalno-Artystyczne, by wspólnie wysłać symboliczne „Światełko do nieba” przy użyciu zimnych ogni. Serdecznie zapraszam – dodaje Elwira Kozłowska.

„Tu wszystko gra OK!”

Podczas 32. Finału WOŚP środki będą zbierane na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja planuje zakupić m.in.: rezonanse magnetyczne, aparaty ultrasonograficzne, przenośne spirometry, kriosondy, bronchoskopy czy sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc.

Przypominamy, że kozienicki sztab 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieści się w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z partnerów akcji. Więcej informacji na www.dkkozienice.pl. Patronat honorowy nad kozienickim finałem sprawuje Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content