15.6 C
Pionki
sobota, 25 maja, 2024
spot_img

Przed nami pierwsze spotkanie Klubu Filmowego „Znicz” w nowym roku

Popularne

spot_img

„The Palace” to tytuł filmu w reżyserii Romana Polańskiego, który zostanie wyświetlony podczas XIII Spotkania Klubu Filmowego „Znicz” Kina Kozienickiego Domu Kultury. Spotkanie zaplanowano na środę, 24 stycznia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek tradycyjnie o godz. 17.30.

– Niezmiernie miło mi zaprosić widzów na pierwsze w 2024 roku spotkanie Klubu Filmowego „Znicz”. Cieszę się, że oferta klubu znalazła swoje grono odbiorców i że już od roku regularnie spotykamy się, by wspólnie oglądać interesujące filmy i dyskutować o nich. Na naszej klubowej liście mamy już ponad 50 osób. To świetny wynik, a my oczywiście zamierzamy kontynuować tę działalność – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Tym razem widzowie zobaczą najnowszą produkcję Romana Polańskiego, zatytułowany „The Palace”. Akcja filmu dzieje się w ekskluzywnym hotelu w szwajcarskich Alpach. Egzotyczna mieszanka zamożnych gości, rozpieszczanych przez obsługę hotelową, stawia czoła ostatniemu dniu mijającego milenium. Niektórzy boją się końca świata, inni nie mogą doczekać się świtu nowej, wspaniałej przyszłości.

– Twórcy filmu przeplatają wątki, czarny humor, zestawienia absurdu i zadziwiających konkluzji. Ale także momenty nostalgii dla świata, który w ostatnich godzinach dwudziestego wieku kierował się jednak logiką i racjonalnym optymizmem co do własnej przyszłości – dodaje Elwira Kozłowska.

Prelekcję i dyskusję w trakcie spotkania poprowadzi filmoznawczyni Anna Równy.

Kup bilet, dołącz do klubu

Sprzedaż biletów na spotkanie rusza 13 stycznia. Seanse Klubu Filmowego „Znicz” są otwarte dla wszystkich widzów, ale członkowie klubu mogą liczyć na preferencyjne ceny biletów. Normalny bilet na seans KF „Znicz” kosztuje 17 zł, członkowski – 13 zł. Dodatkowo członkowie mogą kupować karnety na trzy seanse w cenie 36 zł. Rezerwacje biletów na stronie www.kinokozienice.pl i pod nr tel. 48 611 07 50 wew. 133.

Zapisy do klubu prowadzone są w kasach KDK w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Warunkiem rejestracji jest wypełnienie deklaracji oraz zakup karty członkowskiej w cenie 7 zł. Każda z nich opatrzona jest indywidualnym numerem.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content