18.1 C
Pionki
piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Wodna przyroda, rekreacja i rehabilitacja. XVI Regaty Kajakowe dla osób niepełnosprawnych za nami

Popularne

spot_img

Ponad 170 uczestników, 60 opiekunów oraz wolontariuszy wzięło udział w XVI Regatach Kajakowych Osób Niepełnosprawnych, które odbyły się 21 czerwca na terenie Ośrodka Stawu Górnego w Pionkach.

Integracja ze środowiskiem wodnym, otaczającą przyrodą, rekreacja i rehabilitacja. To główne cele jakie przyświecały uczestnikom XVI Regat Kajakowych Osób Niepełnosprawnych jakie odbyły się w środę 21 czerwca na terenie ośrodka Staw Górny w Pionkach.

W tegorocznej edycji regat, podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy z Radomia, Jedlanki, Lipska, Nowej Wsi, Odrzywołu, Przewozu, Pionek, Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego Kociołki, WTZ Pionki, Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych z Pionek oraz Stowarzyszenia Providentiae Dei ze Skaryszewa, mogli ponownie skorzystać z uroków pływania po wodzie w kajaku. O bezpieczeństwo na wodzie, jako sternicy, bacznie czuwali członkowie Klubu Żeglarskiego z Pionek, WOPR z Radomia oraz Pionkowskich Morsów.

Uczestników regat powitała kierownik pionkowskiego Środowiskowego Domu Samopomocy Ewa Klich. – Cieszymy się, że jesteśmy tutaj. To szesnaste regaty osób niepełnosprawnych. Kochani witam was bardzo, bardzo serdecznie.

Uczestników regat, opiekunów, współorganizatorów wydarzenia powitał i jednocześnie oficjalnie otworzył regaty burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk

– Myślę, że regaty odbywają się w bardzo ładnym miejscu nad Stawem Górnym w Pionkach. Myślę, że miejscu stworzonym, by w ten sposób spędzać czas. Mam nadzieję, że ten dzisiejszy dzień pokaże, że te regaty, które odbywają się już po raz szesnasty są taką wartością nasza pionkowską i będą dalej kontynuowane. – mówił burmistrz Kowalczyk

Prócz możliwości obcowania z wodą na uczestników regat czekały dodatkowe atrakcje. Każda z grup mogła skorzystać ze specjalnie przygotowanych stoisk współorganizatorów, sprawdzić swoje umiejętności w Darcie czy konkurencjach sportowych. Oczywiście, by sprostać wyzwaniom potrzeba dodatkowej energii. Każdy podopieczny mógł skosztować dań z grilla, owoców, bułek czy skorzystać z przygotowanego w przerwie regat obiadu.

Każdy z uczestników regat otrzymał również pamiątkowych puchar oraz medal. Każda z drużyn otrzymała również dodatkowo pamiątkowe gadżety, torby, które ufundowane zostały przez  Starostwo Powiatowe w Radomiu. Miasto Pionki ufundowało dodatkowo 200 koszulek regatowych, komplety piłek dla każdego ośrodka.

Artykuły spożywcze, produkty, owoce , warzywa, napoje przekazali: Firma Kosiek, Piekarnia U Kowalczyka, Pan Paweł Jurek, Pan Łukasz Maciejczyk – Owoce i Warzywa Manhattan, Pani Ewa Capiga, Pan Mariusz Grabowski. Obiad przygotowała kuchnia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Pionkach.

Pomoc w organizacji wydarzenia zaoferowali również pionkowscy Motocykliści

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content