17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Region. „W głębi duszy”. Wernisaż wystawy malarstwa Celiny Drzewieckiej

Popularne

spot_img
„W głębi duszy” to tytuł wystawy malarstwa Celiny Drzewieckiej, którą przez najbliższych kilka tygodni będzie można oglądać w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach.
W piątek, 2 lutego Kozienicki Dom Kultury zaprosił miłośników sztuki na wernisaż z udziałem malarki. Nie obyło się bez przekazania jednej z jej prac osobie, która pojawiła się na otwarciu wystawy.
Wszystkich przybyłych na wernisaż zorganizowany przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury, w imieniu dyrektorki Kozienickiego Domu Kultury Elwiry Kozłowskiej i kuratorki wystawy Agnieszki Bieńkowskiej, powitała instruktorka KDK Katarzyna Fijołek, a następnie przedstawiła sylwetkę Celiny Drzewieckiej.
Malarka urodziła się w 1985 roku, w Bydgoszczy. Ukończyła studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej i przez 11 lat pracowała jako menedżer w branży IT, w międzynarodowej korporacji. Kiedy w lipcu 2020 r. spróbowała malowania intuicyjnego na warsztatach Vedic Art I stopnia, zrezygnowała z pracy na etacie i wybrała ścieżkę rozwoju artystycznego. Kontynuując swoją edukację w nurcie Vedic Art, ukończyła kurs II stopnia, a następnie certyfikowane kursy nauczycielskie I i II stopnia, uprawniające do prowadzenia zajęć według tej metody. Maluje z potrzeby serca.
Co chce pani wyrazić poprzez swoje prace? – Tytuł jest nieprzypadkowy bo właśnie malowanie zaczyna się od tytułu. Każdy obraz jest jakąś przygodą oraz odkrywaniem co ciekawego jest we mnie – odpowiedziała autorka prac Celina Drzewiecka
Artystka wierzy w to, że wszystkie marzenia mogą się spełnić, kiedy zaczniemy realizować swój potencjał, podążając za głosem serca i żyć w zgodzie ze sobą. Na swoim koncie ma cztery wystawy indywidualne, w tym dwie w Warszawie. Jej prace były prezentowane m.in. na Festiwalu XVII Europejskie Spotkania Artystyczne w Bydgoszczy.
Z Bydgoszczy do Puszczy Kozienickiej
Na co dzień, oprócz malowania, zajmuje się organizowaniem kursów Vedic Art oraz innych warsztatów artystycznych w Leśnym Atelier, domu pracy twórczej w Puszczy Kozienickiej, które stworzyła, spełniając swoje marzenie o wyprowadzce z miasta na łono natury.
Kiedy już poznaliśmy lepiej Celinę Drzewiecką, Katarzyna Fijołek przeprowadziła z nią krótki wywiad. Po nim odbyło się losowanie pracy malarki pt. „Ocean miłości”. Szczęśliwym folderkiem okazał się ten z numerem dwa. Na koniec był jeszcze czas na kuluarowe rozmowy z artystką przy lampce wina i słodkim poczęstunku.
źródło: Dom Kultury Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content