17.4 C
Pionki
czwartek, 23 maja, 2024
spot_img

[ZDJĘCIA] Trzy kolejne, piękne i wyjątkowe rzeźby ozdobią Puszczę Kozienicką

Popularne

spot_img

Przez niemal tydzień na polanie leśnej przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice odbywał się 2. Warsztaty Rzeźbiarskie pt. „Drewno – materiał doskonały”. Organizatorzy zaprasili grupy szkolne na prelekcje, podczas których można było podpatrywać pracę artystów.

Ostatni tydzień września, przy dobrej pogodzie, przy siedzibie Nadleśnictwa Kozienice odbywały się wyjątkowe warsztaty rzeźbiarskie pt. „Drewno – materiał doskonały”. Była to druga edycja warsztatów do poprowadzenia, których zaproszono trzech profesjonalnych rzeźbiarzy.  

To były dni wytężonej pracy, zwłaszcza dla autorów rzeźba, którymi byli Edmund Szpanowski, Stanisław Panfil i Mieczysław Wojtkowski.  Panowie wykonali na naszych oczach trzy wielkogabarytowe rzeźby, a mianowicie rzeźbę przedstawiającą powstańsa styczniowego, świętego Augustyna oraz świętego Mikołaja

– W tym roku zaprosiliśmy trzech profesjonalnych rzeźbiarzy. W efekcie ich pracy powstaną dzięki nim trzy rzeźby, które wykorzystamy w naszej działalności. Konkretnie będzie to rzeźba obrazująca pomnik powstańca styczniowego, świętego Augustyna i Świętego Mikołaja. – Artur Mazur z Nadleśnictwa Kozienice

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 10-17, każdy mógł uczestniczyć w omawianiu przez profesjonalistów techniki rzeźbienia oraz prelekcji na temat drewna – jego właściwości i zastosowania. W tym okresie pojawiało się wiele dzieci, młodzieży oraz instytucji, którzy bacznie obserwowali poczynania autorów przy tworzeniu wyjątkowych rzeźb.

Zakończenie warsztatów zaplanowano na sobotę 30 września. W piątek na ternie warsztatów odbyła się natomiast krótka konferencja prasowa, podczas której odbyło się podsumowanie tegorocznej pracy rzeźbiarzy. W wydarzeniu uczestniczyła również wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska.

– Bardzo się cieszymy, że Nadleśnictwo Kozienice to nie tylko forma zabezpieczania nas w budulec, w lasy i dbania o przyrodę leśną, ale również szerzenie i propagowanie fajnych form funkcjonowania w tym lesie. Szkoły bardzo licznie odpowiedziały na dzisiejsze i nie tylko dzisiejsze, ale całotygodniowe odwiedziny na tych warsztatach i bardzo serdecznie tutaj przy okazji dziękujemy panu nadleśniczemu, że również tą formę pokazywania najmłodszym pokoleniom jak trzeba dbać o ten las, co z tego lasu tak naprawdę pozyskujemy, jak z tego lasu korzystać w sposób bezpieczny. Mam nadzieję że kolejne wydarzenia jeszcze wspólnie razem będziemy mogli organizować. Dziękuję za dzisiaj serdecznie – dodała wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska

Warto przypomnieć, że pierwsze warsztaty odbyły się w czerwcu ubiegłego roku. Powstały wtedy trzy rzeźby: króla Władysława Jagiełły, leśnika i św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Zostały one potem ustawione w miejscach ważnych historycznie Nadleśnictwa Kozienice. Również rzeźby, które powstaną podczas tegorocznych warsztatów, znajdą swoje miejsce na terenie nadleśnictwa.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content